Potrite vaše sklá na oknách cibuľou a nebudete chápať, aké krásne ostanú

cibula okna sklo

Už ste si natreli okno cibuľou? Ak ste tak ešte neurobili, nemusíte čakať! Táto domáca metóda čistenia okien dobýva internet, pretože vo svojej zvláštnosti je naozaj megaúčinná!

Vaše okná ešte nikdy neboli také čisté a lesklé ako tie, ktoré sú ošetrené čistiacim prostriedkom z cibule. Presvedčila dokonca aj tých najväčších skeptikov.

Špinavé okná – čím ich vyčistiť? Prírodný liek – cibuľa!

Ako vyčistiť okná pomocou cibule? Nič jednoduchšie! Jednoducho ju prekrojte na polovicu a potrite ňou okenné tabule. Robte to trpezlivo a dôkladne a zbavíte sa nielen zaschnutých škvŕn, ale dokonca aj trusu múch a iného hmyzu. Keď si myslíte, že je okno čisté, pozbierajte zvyšky a vyleštite sklo suchou handričkou. Budete šokovaní, keď uvidíte efekt!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte rolku z toaletného papiera. Je až neuveriteľné, čo všetko dokáže

Vedeli ste, že rovnakým spôsobom si môžete poradiť aj so špinavou panvicou? Vyčistite ju polovicou cibule a bude čistá, vydezinfikovaná a dokonca osviežená, pretože táto malá zelenina neutralizuje nepríjemné pachy.

Domáci spôsob čistenia okien cibuľou má dve variácie – tu je ďalšia:

Pripravte si vedro, čistú vodu a polovicu cibule. Vodu a cibuľu vložte do vedra a počkajte približne 30 minút. A je to! Prírodný čistič okien je pripravený na použitie!
Teraz si pripravte dve čisté a suché utierky. Jednu z nich namočte do čistiaceho prostriedku a vyčistite okná a druhou ich utrite do sucha a leštite, kým si nevšimnete, že okná sú čisté a bez šmúh.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozumní majitelia áut si v zime vždy dávajú bublinkovú fóliu do auta

Jedna malá cibuľa a taký veľkolepý efekt! Čistiaci prostriedok na sklo je vlastne marketingový výmysel – nečistí dôkladne a zanecháva šmuhy. Stráca čas, energiu a veľa nervov. Je lepšie nahradiť ho domácimi metódami, ktoré sú oveľa účinnejšie. Ďalšou z nich je domáci odvar, na ktorý potrebujete len vodu a £ 3 ingrediencie. Vyskúšajte tento trik a vaše okná budú konečne dokonale čisté a lesklé!

Ak nakrájate cibuľu na kúsky a zalejete ju malým množstvom vody, po niekoľkých minútach získate prirodzený a ekologický lesk pre kovové umývadlá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *