Pripravte si ho večer a vypite ráno. Prečistí vám črevá, budete ako nový

caj slivky

Zápcha je problém, ktorý postihuje mnohých z nás. Jednoduchý nápoj vám pomôže začať ráno bez bolesti a pocitu ťažoby. Pripravte si ho deň vopred a rozlúčte sa s nepríjemným problémom. Vaše črevá budú fungovať ako nové.

Zápcha je nepríjemnosť, ktorá môže postihnúť každého. Sú na ňu náchylní najmä starší ľudia, tehotné ženy, ľudia so sedavým spôsobom života a tí, ktorí majú nedostatok vlákniny. Namiesto toho, aby sme sa za tento problém hanbili, je vhodné sa oň postarať, aby nás prestal trápiť. Dobre tu zaberú domáce prostriedky, napríklad chutný a zdravý nápoj zo sušených sliviek.

Domáci liek na zápchu

Čoraz viac ľudí sa sťažuje na problém zápchy. Sedavý spôsob života, zlá strava, príliš málo vlákniny v strave alebo veľa spracovaných potravín spochybňujú činnosť našich čriev.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prestal som to robiť a rastliny rastú lepšie. Pri zalievaní som urobil tri chyby

Našťastie existuje mnoho spôsobov, ako bojovať so zápchou. Okrem zmeny stravy a životného štýlu môžete vyskúšať aj domáce prostriedky, napríklad nápoj zo sušených sliviek. Pri výbere ovocia v obchode dbajte na to, aby nebolo sírené. V opačnom prípade ich bude potrebné vopred opláchnuť.

Sušené slivky sú bohaté na vlákninu, ktorá pomáha regulovať pohyb čriev a uľahčuje vyprázdňovanie. Obsahujú aj vitamíny a minerály, ako sú draslík, horčík, železo, vápnik a vitamíny skupiny B. Obsahujú aj sorbitol, prírodné preháňadlo, ktoré ďalej stimuluje činnosť čriev.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kúpite to všade. Pridajte do vody tieto listy a vyplavíte toxíny z tela

Tým sa však prospešné vlastnosti nápoja nekončia. Slivky obsahujú aj antioxidanty, ktoré chránia telo pred poškodením voľnými radikálmi. Jednoduchý nápoj je receptom na zdravé črevá a zároveň celkom slušnou dávkou živín.

Zloženie:

6-8 sušených sliviek
250 ml teplej vody

Spôsob prípravy:

  • Večer vložte sušené slivky do pohára a zalejte ich teplou vodou.
  • Nechajte cez noc zmäknúť.
  • Ráno rozmixujte slivky s vodou na hladký nápoj.
  • Nápoj vypite nalačno.
  • Tento nápoj je nielen spôsobom, ako sa zbaviť zápchy, ale aj zdrojom mnohých cenných živín. Stojí za to ho vyskúšať, aby ste si zlepšili trávenie a celkovú pohodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *