• 28 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Pripravte si tento nálev a po 14 dňoch ho vyberte z chladničky. Ušetrí vám to peniaze

Pripravte si tento nálev a po 14 dňoch ho vyberte z chladničky. Ušetrí vám to peniaze

Už vás nebavia skrine preplnené pracími prostriedkami zakúpenými v obchode? Vyrobte si domáci čistiaci prostriedok! Je lacný a univerzálny, navyše veľmi účinný. Stačí použiť 1 kuchynský šrot a rýchlo zabudnete na chemické prípravky, ktoré ste používali predtým.

Samostatný čistiaci prostriedok na vaňu, samostatný na toaletu, iný na okná a ďalší na sporák a kuchynský drez… Naše skrine sú preplnené množstvom chemických prípravkov na čistenie rôznych povrchov. Čo tak nahradiť ich všetky jedným univerzálnym prostriedkom? Ak vás už nebaví míňať veľa peňazí za čistiace prostriedky, môžete si vyrobiť vlastný domáci čistiaci prostriedok. Ušetríte tak veľa peňazí.

Prečo si vyrobiť domáci čistiaci prostriedok?

Chemikálie zakúpené v obchode môžu byť veľmi korozívne. Samozrejme, uľahčujú odstraňovanie nečistôt, ale môžu tiež poškodiť vaše zdravie. Kontakt s veľmi silnými prostriedkami môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergické reakcie. Okrem toho chemické prípravky veľmi poškodzujú životné prostredie. Domáci prostriedok je ekologickou alternatívou k chemikáliám. Je úplne prírodný a zároveň oveľa lacnejší ako čistiace prostriedky dostupné v obchodoch. Veľkú zásobu si môžete pripraviť už za niekoľko zlotých. Stačí, ak siahnete po 2 ingredienciách vrátane 1 kuchynského odpadu. Tento jednoduchý prípravok je univerzálny, takže sa vám bude hodiť na čistenie rôznych škvŕn v kúpeľni a kuchyni.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Češka ukázala, čo všetko dokážete robiť s papierom na pečenie. Toto by vás nenapadlo

Z čoho vyrobiť domáci čistiaci prostriedok?

Ak ste vylisovali citrónovú šťavu, nevyhadzujte šupky. Budú výborne fungovať ako základ pre náš prípravok. Citrón má vďaka obsahu kyselín čistiace a bieliace vlastnosti. Preto je ideálny na odstraňovanie všetkých druhov nečistôt a usadenín vodného kameňa. Na ďalšie posilnenie jeho účinku potrebujete ocot. Na výrobu domáceho čistiaceho prostriedku stačí, ak citrusové šupky vložíte do nádoby a zalejete octom. Potom nádobu uzavrite a vložte do chladničky na 2 týždne. Po uplynutí tejto doby prelejte tekutinu do fľaše s rozprašovačom a začnite ju používať pri čistení. Rýchlo uvidíte, že máte k dispozícii veľmi silný prírodný čistiaci prostriedok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte coca-colu s prostriedkom na umývanie riadu. Nebudete veriť, čo to dokáže

Ako inak si vyrobíte čistiaci prostriedok z citrónových šupiek?

Ak nechcete čakať 2 týždne alebo sa vám nepáči vôňa octu, môžete si univerzálny čistiaci prostriedok vyrobiť aj iným spôsobom. Citrónové šupky vložte do mixéra a rozomeľte ich. Potom ich preklopte do sitka a dôkladne z nich vytlačte šťavu. Pridajte 1 čajovú lyžičku jedlej sódy, 1 čajovú lyžičku kuchynskej soli a 3 polievkové lyžice alkoholu. Všetky prísady zmiešajte a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Hotovo! Týmto prípravkom môžete vyčistiť toaletu, vaňu, sprchovú batériu, sporák a dokonca aj kuchynský drez. Všetky nečistoty rýchlo zmiznú.

Podobné články

Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dajte kocky ľadu do práčky a…

Pranie nepatrí medzi obľúbené činnosti mnohých…
Posypte citrón soľou a položte ho k posteli. Zbavíte sa problému, ktorý má veľa Slovákov

Posypte citrón soľou a položte ho…

Citrón má nespočetné množstvo využití. Okrem…
Citrón zalejte octom a vytvoríte si domáci zázrak

Citrón zalejte octom a vytvoríte si…

Tento domáci čistiaci prostriedok si môžete…
Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Ľudia začali dávať bobkový list do…

Hoci bobkové listy zvyčajne používame v…
Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete…

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *