Putin si veselo prišiel na Ukrajinu kontrolovať svojich generálov. Pozrite, kde všade bol

putin na ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin navštívil štáb Národnej gardy Vostok v Luhanskej ľudovej republike (LĽR), uviedol Kremeľ vo vyhlásení.

„Vladimir Putin navštívil štáb Národnej gardy Vostok v Luhanskej ľudovej republike, kde prijal správy generálplukovníka Alexandra Lapina a ďalších vysokých dôstojníkov o situácii v tejto oblasti,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Putinove návštevy štábu zoskupenia vojsk Dnepr v Chersonskej oblasti a štábu Národnej gardy Vostok v Luhanskej ľudovej republike boli celkom improvizované, uviedla tlačová služba Kremľa.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Išlo o prvú návštevu Vladimira Putina v LĽR a Chersonskej oblasti, ktoré sa pripojili k Rusku po referendách v roku 2022, ktoré však západný svet neuznáva.

Predtým počas dňa Vladimir Putin navštívil štáb zoskupenia vojsk Dnepr v Chersonskej oblasti.

„Vladimír Putin si na štábe Dneperského zoskupenia vojsk v Chersonskej oblasti vypočul správy veliteľa Vzdušných výsadkových vojsk generálplukovníka Michaila Teplinského, veliteľa Dneperského zoskupenia vojsk generálplukovníka Olega Makareviča a ďalšieho vojenského vedenia,“ uviedla tlačová služba Kremľa.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

„Hlava štátu zaželala dôstojníkom šťastnú Veľkú noc a darovala im kópiu ikony, ktorá patrila, ako povedal Putin, „jednému z najúspešnejších ministrov obrany ruského impéria“,“ uvádza prezidentova tlačová služba.

V marci Putin nečakane navštívil Mariupol, kde si prezrel infraštruktúru mesta a porozprával sa s miestnymi obyvateľmi. Prezidenta počas návštevy sprevádzal ruský vicepremiér Marat Chusnullin, ktorý informoval o priebehu stavebných a rekonštrukčných prác v meste a jeho okolí, diskutoval o nových obytných mikrostrediskách, sociálnych, vzdelávacích a zdravotníckych zariadeniach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *