Raz do mesiaca to hoďte do práčky a bude čistá, voňavá a oblečenie ako nové

pracka

Práčka je spotrebič, na ktorý niekedy zabúdame. Ak bubon a filtre pravidelne nečistíte, po čase sa z nich bohužiaľ šíri nepríjemný zápach. Nevypraté oblečenie je ďalším znakom. Čo robiť v takejto situácii?

Práčka má niekoľko zákutí, na ktoré pri čistení nesmieme zabúdať. Ako vyčistiť gumové tesnenia a bubon? Mám na to osvedčený spôsob. Robím to každý mesiac a moja práčka žiari.

Ako vyčistiť gumové tesnenia v práčke?

Práčku by sme mali dôkladne vyprať aspoň raz za mesiac. Udržíte ju tak v dobrom stave a naša bielizeň bude vždy čistá a voňavá. Jednou z dôležitých súčastí sú gumové tesnenia.

Na ich čistenie je najlepšie použiť jedlú sódu a ocot. Tesnenia posypeme jedlou sódou a zalejeme octom. Potom odstránime nečistoty tvrdšou časťou hubky. Ako vyčistiť bubon práčky?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Maximálne toľkoto sekúnd by ste mali sedieť na veľkej potrebe

Práčka sa pri praní vôbec nečistí sama. Preto musíme myslieť na bubon aj pri jeho čistení. Existuje jeden naozaj jednoduchý spôsob, ako túto časť spotrebiča vyčistiť.

Ako vyčistiť bubon práčky?

Čistenie bubna práčky nemusí byť zdĺhavá a náročná úloha. Môžeme si ľahko poradiť tak, že práčku necháme bežať naprázdno s nejakým prídavkom. Touto metódou vyčistíme všetky zákutia a zbavíme sa baktérií.

Do bubna práčky vložte 2 tablety do umývačky riadu a spustite program pri 60 stupňoch. Zbavíte sa tak nepríjemného zápachu a všetky časti bubna budú dobre vyčistené.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte tieto dve veci a myši sa už u vás doma neukážu

Tablety do umývačky riadu majú naozaj veľa výhod a môžu nám účinne pomôcť vysporiadať sa so špinou vo vnútri spotrebiča. Táto metóda si nevyžaduje, aby sme si krátili čas a funguje naozaj účinne.

Ako vám tablety do umývačky pomôžu zbaviť sa nečistôt z práčky?

Tablety do umývačky riadu si poradia s nepríjemným zápachom. Okrem toho dôkladne vyčistia bubon, ale aj utrú sklo na dvierkach spotrebiča. Bude sa lesknúť ako nové. Vysoká teplota 60 stupňov zničí všetky baktérie a baktérie.

Tento postup sa oplatí opakovať raz za mesiac. Nevyžaduje si veľa práce z vašej strany a zabezpečí, že vaša práčka bude vždy v dobrom stave.

One Reply to “Raz do mesiaca to hoďte do práčky a bude čistá, voňavá a oblečenie ako nové”

  1. Blbosť na ntu, vidieť ze niekto sleduje aktívne tiktok a nepreveruje si náležitost. Ano dočasne sa dokáže „vyčistiť“ práčka ale premýšľali ste nad tym ze tie „tabletky“ maju svoju efektivnu teplotu? Znamenajúc, ze klasicka práčka ani z diaľky nedokáže dane tabletky rozložiť ako nejaka „myčka“. Z dlhodobého hľadiska je viac než pravdepodobné, ze daný spotrebič len zničite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *