Raz za mesiac prikladajte citrón na vodovodnú batériu. Už to budete robiť stále

citron

Čistenie armatúr a zariadení v domácnosti je výzvou, ktorá vo vás vyvoláva nechuť k upratovaniu. Zvyčajne táto činnosť zaberá veľa času a výsledky sú veľmi slabé, čo spôsobuje, že sme rezignovali a nechceme ju robiť znova a znova. To sa však môže zmeniť. Pozrite sa, ako jednoducho odstrániť vodný kameň z vodovodného kohútika.

Vinníkom nevzhľadných škvŕn sú usadeniny tvrdej vody, ktoré sa usádzajú na otvore vodovodného kohútika. V dôsledku toho voda zle tečie a jej používanie je pre nás nepríjemné. Chemické a drahé prípravky nefungujú a stoja veľa. Preto sa oplatí siahnuť po jednoduchých, domácich a predovšetkým lacných riešeniach.

Ako doma odstrániť vodný kameň z vodovodného kohútika? Šikovne!

Stačí siahnuť po citróne, ktorý je prírodným čistiacim prostriedkom. Rozrežte ho na polovicu a potom jednu časť položte na otvor vodovodného kohútika. Ovocie však samo o sebe nevydrží, preto ho musíte opatrne omotať gumičkou, aby kyselina v citróne mohla nečistoty rozpustiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obohacujte vaše rastliny v záhrade. Skúste prípravok z lekárne zmiešať s vodou

Takto pripravenú konštrukciu nechajte niekoľko hodín alebo cez noc. Po odstránení citróna si okamžite všimnete rozdiel, pretože voda začne prúdiť bez odporu a začne sa aj lesknúť.

Ďalšie spôsoby, ako sa vysporiadať s vodným kameňom

  • Pri boji s vodným kameňom na rôznych povrchoch sa oplatí použiť ocot, ktorý vďaka svojmu kyslému pH tiež rýchlo rozpúšťa nepríjemné usadeniny. Ocot môžete vyliať na povrchy, ktoré chcete vyčistiť, alebo môžete do octu namočiť vatový tampón a umiestniť ho na koniec vodovodného kohútika. Takto poskytne prípravku potrebný čas na pôsobenie a odstráni väčšinu nečistôt. Na druhej strane, ak je vodný kameň tvrdohlavý, potom siahnite po vrecúšku so šnúrkou a nalejte doň ocot. Teraz ho jednoducho previažte cez koniec kohútika a omotajte gumičkou, aby nespadol. Po niekoľkých minútach vrecko odstráňte a nasiaknuté miesto vyčistite zubnou kefkou a pastou.
  • Pena na holenie je nezjavný, ale mimoriadne účinný kozmetický prostriedok, ktorý odstráni nevzhľadné zvyšky v priebehu niekoľkých okamihov. Stačí, ak nanesiete jej malé množstvo na čistený povrch, potom ju zotriete handričkou a necháte pôsobiť približne 30 minút. Počas tejto doby začne pena nečistoty rozožierať. Nakoniec ju zmyte vlhkou handričkou a váš mixér začne vyzerať ako nový.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil, ako využiť starý chlieb v záhrade. Je to zázrak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *