• 1 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Raz za mesiac prikladajte citrón na vodovodnú batériu. Už to budete robiť stále

Raz za mesiac prikladajte citrón na vodovodnú batériu. Už to budete robiť stále

Čistenie armatúr a zariadení v domácnosti je výzvou, ktorá vo vás vyvoláva nechuť k upratovaniu. Zvyčajne táto činnosť zaberá veľa času a výsledky sú veľmi slabé, čo spôsobuje, že sme rezignovali a nechceme ju robiť znova a znova. To sa však môže zmeniť. Pozrite sa, ako jednoducho odstrániť vodný kameň z vodovodného kohútika.

Vinníkom nevzhľadných škvŕn sú usadeniny tvrdej vody, ktoré sa usádzajú na otvore vodovodného kohútika. V dôsledku toho voda zle tečie a jej používanie je pre nás nepríjemné. Chemické a drahé prípravky nefungujú a stoja veľa. Preto sa oplatí siahnuť po jednoduchých, domácich a predovšetkým lacných riešeniach.

Ako doma odstrániť vodný kameň z vodovodného kohútika? Šikovne!

Stačí siahnuť po citróne, ktorý je prírodným čistiacim prostriedkom. Rozrežte ho na polovicu a potom jednu časť položte na otvor vodovodného kohútika. Ovocie však samo o sebe nevydrží, preto ho musíte opatrne omotať gumičkou, aby kyselina v citróne mohla nečistoty rozpustiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dávate pečivo do mrazničky, aby bolo čerstvé? Nerobte to! Povieme vám prečo

Takto pripravenú konštrukciu nechajte niekoľko hodín alebo cez noc. Po odstránení citróna si okamžite všimnete rozdiel, pretože voda začne prúdiť bez odporu a začne sa aj lesknúť.

Ďalšie spôsoby, ako sa vysporiadať s vodným kameňom

  • Pri boji s vodným kameňom na rôznych povrchoch sa oplatí použiť ocot, ktorý vďaka svojmu kyslému pH tiež rýchlo rozpúšťa nepríjemné usadeniny. Ocot môžete vyliať na povrchy, ktoré chcete vyčistiť, alebo môžete do octu namočiť vatový tampón a umiestniť ho na koniec vodovodného kohútika. Takto poskytne prípravku potrebný čas na pôsobenie a odstráni väčšinu nečistôt. Na druhej strane, ak je vodný kameň tvrdohlavý, potom siahnite po vrecúšku so šnúrkou a nalejte doň ocot. Teraz ho jednoducho previažte cez koniec kohútika a omotajte gumičkou, aby nespadol. Po niekoľkých minútach vrecko odstráňte a nasiaknuté miesto vyčistite zubnou kefkou a pastou.
  • Pena na holenie je nezjavný, ale mimoriadne účinný kozmetický prostriedok, ktorý odstráni nevzhľadné zvyšky v priebehu niekoľkých okamihov. Stačí, ak nanesiete jej malé množstvo na čistený povrch, potom ju zotriete handričkou a necháte pôsobiť približne 30 minút. Počas tejto doby začne pena nečistoty rozožierať. Nakoniec ju zmyte vlhkou handričkou a váš mixér začne vyzerať ako nový.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Robte túto vec opakovane doma a ušetríte na elektrinu a za kúrenie. Poliaci to už robia

Podobné články

Posypte citrón soľou a položte ho k posteli. Zbavíte sa problému, ktorý má veľa Slovákov

Posypte citrón soľou a položte ho…

Citrón má nespočetné množstvo využití. Okrem…
Citrón zalejte octom a vytvoríte si domáci zázrak

Citrón zalejte octom a vytvoríte si…

Tento domáci čistiaci prostriedok si môžete…
Zvyšky citrónov zalejte octom. Konečne prestanete zbytočne míňať peniaze

Zvyšky citrónov zalejte octom. Konečne prestanete…

Tento domáci čistiaci prostriedok si môžete…
Zaskrutkujte vývrtku do citróna. Tento trik vám zmení život

Zaskrutkujte vývrtku do citróna. Tento trik…

Internetový trik ma naučil, ako vyžmýkať…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *