Riaditeľ JPMorgan varuje: Americká ekonomika môže čeliť ťažkým problémom

dollar g93acebe01 1920
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Vysokopostavený bankový manažér varoval, že americká ekonomika môže v blízkej budúcnosti čeliť ťažkým problémom, keďže inflácia je stále vysoká, pretrváva banková kríza, globálne konflikty a zúri diskusia o dlhovom strope.

Generálny riaditeľ banky JPMorgan Chase Jamie Dimon vo štvrtkovom rozhovore uviedol, že na obzore sa objavujú „búrkové mraky“ pre americkú ekonomiku, hoci si myslí, že najhoršie obdobie bankovej krízy je už za nami.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Čo to Putin robí?! Rusko hromadí masu tankov pri Fínsku

„Neviem [či tento rok padne viac bánk], ale ak áno, úprimne, vyrieši sa to a pravdepodobne ich bude menej. Myslím si, že sa blížime ku koncu tejto konkrétnej krízy,“ povedal.

Dimon však priznal, že podľa neho banková kríza zvýši šancu na recesiu, ale sama o sebe ju nespôsobí.

„Nie je to definitívne, je to len ako závažie na váhe,“ vysvetlil Dimon. „Vidíme, že ľudia trochu obmedzujú poskytovanie úverov, trochu ich znižujú a trochu sa sťahujú. Nemusí to nevyhnutne vynútiť recesiu, ale je to recesia.“

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Pápež mal tajne finančne pomáhať Ukrajine. Odtajniť to mohli až teraz

Minulý mesiac sa zrútila banka Silicon Valley Bank, čo spôsobilo šok vo finančnom systéme a prinútilo regulačné orgány prevziať Silicon Valley Bank aj Signature Bank. Federálny rezervný systém zároveň spustil program núdzových pôžičiek pre banky.

Väčšie obavy o ekonomiku podľa Dimona vyvoláva to, čo nazýva „sprísňujúci režim“ Federálneho rezervného systému, čím pravdepodobne naráža na zvyšovanie úrokových sadzieb, vysokú infláciu, konflikt na Ukrajine a potenciálnu platobnú neschopnosť vlády USA, ak sa nezvýši dlhový strop.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
V Alpách napadlo v apríli rekordné množstvo snehu. Toto sa nestalo už dlho

Federálny rezervný systém vlani a začiatkom tohto roka niekoľkokrát zvýšil úrokové sadzby úverov v snahe obmedziť mieru inflácie, pričom táto stratégia sa napokon začala prejavovať na jeseň minulého roka a pokračuje aj v tomto roku, keď inflácia v priebehu roka klesla na 6 % vo februári v porovnaní s vysokou hodnotou 9,1 % v júni.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Redakcia Plénum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *