Rozložte na záhrade kartónové škatule alebo noviny. Šikovní záhradkári to robia už dávno

karton zahrada 1

Nie každý si uvedomuje, že ochrana pôdy v záhrade lepenkou alebo novinami prináša množstvo pozitívnych účinkov. Pozrite sa, ako to urobiť, a skoncujete s pretrvávajúcimi problémami a budete sa tešiť zo vzhľadu zdravých rastlín.

Mnohí záhradkári majú osvedčené triky, ktoré používajú už roky. Vďaka nim rastliny potešia bujným rastom, vzhľadom a plodmi s početnou a veľkolepou úrodou. Ukazuje sa, že jeden zo spôsobov zahŕňa používanie…. kartónových krabíc. Čo je to za metódu a prečo by ste ju mali používať vo svojej záhrade?

Ako sa dajú kartóny využiť v záhrade? Pomáhajú pri mulčovaní

Bojujete v záhrade s problémom s burinou? Kartónová škatuľa, ktorú zvyčajne vyhadzujete do odpadu, vám pomôže. Metóda je jednoduchá, ekologická a účinná a navyše nepoškodzuje cenné rastliny. Správne vystlaný kartón vytvorí izoláciu pre pôdu vo vašej záhrade. Zasypte pôdu odpadovým papierom a zabránite nadmernému teplu a odparovaniu vody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepší postrek proti voškám. Potrebujete len vodu a 1 zložku

Týmto spôsobom udržíte pôdu správne vlhkú. Ďalšou výhodou je, že na zakrytej pôde sa neobjaví ťažko odstrániteľná burina. Kartón nevyzerá veľmi esteticky, preto ho môžete pokryť vrstvou pokosenej trávy alebo dekoratívnej kôry, čo výrazne zlepší vzhľad vašich záhonov. Ak doma nemáte kartónové škatule, dobre poslúžia aj obyčajné sivé noviny.

Ako použiť kartón? Dávajte pozor, aby ste nepoužili umelý materiál

Ak pôdu vysteliete kartónom alebo vrstvami novín (stačia tri listy), poskytnete pôde správnu ochranu. Zlepšíte tak jej úrodnosť a bez toho, aby ste ju museli prekopávať. Táto metóda sa osvedčí najmä vtedy, keď je čas pripraviť pozemok na nadchádzajúcu zimu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najhoršia možná ingrediencia na raňajky. Odborník na výživu vám radí, aby ste ju vyhodili z taniera

Dbajte však na to, aby použitý materiál nebol umelý. Vyhnite sa tým, ktoré sú pokryté farbami, lepidlom, rôznymi nálepkami atď. Látky by mohli poškodiť pôdu a následne aj rastliny, ktoré sa v nej vyvíjajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *