Šikovní ľudia si sypú múku do odtoku umývadla

drez olej

Múka je jednou zo základných surovín na prípravu pečiva alebo zahusťovanie omáčok a v kuchyni má nezastupiteľné miesto. Dá sa však použiť aj iným spôsobom. Spolu s jedlou sódou je skvelým pomocníkom pri čistení kuchyne.

Ako vyčistiť kuchynský drez

Drez by ste mali udržiavať vždy čistý. V opačnom prípade je plný baktérií a nečistôt. Na to, aby sa krásne leskol, nebudete potrebovať žiadne špeciálne čistiace prostriedky, ale vystačíte si s tým, čo máte doma. Skúste si vyrobiť vlastnú zmes na čistenie drezu.

Múka s jedlou sódou

Pripravte si múku a jedlú sódu a zmiešajte ich v pomere 1:1. Túto zmes použite na dôkladné vyčistenie drezu. Dávajte pozor, aby ste múku nesplachovali do umývadla, ale pozbierajte ju papierovou utierkou. V opačnom prípade sa môže upchať odpadom. Je lepšie ju vyhodiť do koša. Potom drez opláchnite a utrite do sucha, bude sa lesknúť ako nový.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto vyčistíte spálenú rúru za pár minút bez drhnutia. Ľahšie to nemôže byť

Postriekajte drez citrónom

Ďalším pomocníkom, ktorý vám pomôže dokonale vyleštiť drez, je citrón. Šťavu z čerstvo vytlačeného citróna nakvapkajte na špongiu a vydrhnite drez. Nakoniec ho opláchnite a vyleštite.

Múku môžete použiť aj v iných prípadoch

Okrem pečenia, varenia a čistenia drezu má múka mnoho ďalších využití. Môže vám napríklad pomôcť pri čistení zašpinených hrncov, ktoré jemne poškriabe, ale nepoškriabe. Je tiež užitočná, ak sa potrebujete zbaviť nežiaduceho domáceho hmyzu – mravcov. Posypte ním miesta, kde majú cestičky, a už by ste ich vo svojej domácnosti nemali vidieť. Alebo si s deťmi vyrobte špeciálnu modelovaciu hmotu zmiešaním 4 šálok múky, štvrť šálky soli, šálky vody, lyžice oleja a potravinárskeho farbiva. Nepoužitú modelovaciu hmotu potom môžete uskladniť v chladničke, kde vydrží niekoľko týždňov v uzavretej vzduchotesnej nádobe.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vám káva škodí? Mali by ste si dávať veľký pozor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *