Šikovný záhradkári vedia, prečo na začiatku jari zaliať štyri bobkové listy

bobkovy list ucinky

Najlepší termín výsevu sadeníc paradajok je marec. Ak chcete urýchliť ich rast a posilniť ich korene, pripravte si doma výživnú zmes. Budete na to potrebovať výrobok, ktorý používate každý deň v kuchyni.

Z vedeckého hľadiska je paradajka plod, pretože vzniká z kvetov a obsahuje semená. Jej kulinárske využitie však naznačuje, že ju možno pokojne nazvať zeleninou. Slováci si ju radi pestujú v záhrade a používajú ju ako prílohu. Aby paradajky rástli veľké a šťavnaté, musíte sa o ne starať zvnútra. Pomôže vám nálev z bobkových listov.

Pestovanie paradajok krok za krokom. Bez dostatku slnečného svetla nevyrastú

Paradajky sú vysoko cenené pre svoje zdravotné vlastnosti. Obsahujú draslík, fosfor a vitamíny A, B, C a E. Môžu sa pestovať v zemi, v skleníkových plastových tuneloch. Majú rady priepustnú, humusovitú pôdu a slnečné polohy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete mať doma silnejšiu Wi-fi? Dajte router preč od týchto zariadení

Potrebujú dobrý prístup svetla 6 až 8 hodín denne. Ak táto podmienka nie je splnená, sadenice budú tenké a bledé. Ak chcete, aby zelenina dobre rástla, musíte ju pravidelne zalievať.

Najlepšie je to robiť každé ráno alebo neskoro popoludní. Je lepšie polievať často, ale malým množstvom vody, ako zriedkavo a výdatne. Okrem toho je dôležité aj hnojenie. Živný roztok by mal byť bohatý na dusík. Dobre sa osvedčil žihľavový hnoj. Okrem toho môžete paradajky kŕmiť vitamínovou bombou.

paradajky

Domáce hnojivo na paradajky. Použite bobkové listy

Paradajky sa pestujú zo sadeníc a s ich produkciou je najlepšie začať vo februári alebo v marci. Úspech pri ich pestovaní dosiahnete použitím výživného nálevu z bobkových listov. Denne ich používate na varenie, ale môžu vám byť užitočné aj v záhrade. Obsahujú vitamíny A, B, E a vitamíny skupiny B.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nesaďte vedľa paradajok, lebo im vezmú všetky živiny

Výživa pripravená z nich je bohatá na železo, horčík, vápnik a zinok. Má antibakteriálny a protiplesňový účinok, takže ochráni sadenice pred chorobami a škodcami. Na prípravu zmesi stačí dať 4 bobkové listy do nádoby a zaliať ich litrom teplej vody. Uzavrite nádobu a nechajte pôsobiť 4 hodiny. Po uplynutí tejto doby odskrutkujte nádobu a rajčiny zalejte.

One Reply to “Šikovný záhradkári vedia, prečo na začiatku jari zaliať štyri bobkové listy”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *