Takto si prírodným farbivom zafarbíte veľkonočné vajíčka. Má to doma každý

vajicka

Aké vajíčka mám vybrať na maľovanie a farbenie, aby vyzerali čo najkrajšie a farby boli žiarivé? Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, nákup tých správnych je dôležitý, ak chcete jedinečné dekorácie. Okrem toho nezabudnite na olivový olej. Na čo?

Blížiace sa veľkonočné sviatky sú často obdobím mnohých príprav, a to tak z hľadiska upratovania, ako aj varenia pochúťok. Na stoloch sa do popredia dostávajú najmä vajíčka, ktoré malí i veľkí umelci premieňajú na malé umelecké diela. Ktoré by ste si mali vybrať, aby ste na ne mohli čo najlepšie maľovať?

Ktoré vajíčka namaľovať alebo vyfarbiť? Na veľkonočné vajíčka sú ideálne tieto

Príprava veľkonočných vajíčok je zvyk, ktorý sa páči dospelým aj deťom. Najmä vtedy, keď namiesto kupovania hotových nálepiek vezmeme do rúk štetce a škrupiny si namaľujeme sami. Takto môžeme s rodinou stráviť príjemné a tvorivé chvíle. Pokiaľ ide o výber techniky zdobenia, existuje naozaj obrovská rozmanitosť a v podstate nás obmedzuje len naša fantázia. Predtým, ako sa rozhodneme pre konkrétnu metódu, sa však oplatí zaobstarať si tie správne vajíčka. Ak chcete, aby boli maľby dobre viditeľné, alebo plánujete prírodné sfarbenie, je vhodné vybrať si o niečo väčšie a navyše s extrémne svetlou alebo dokonca bielou škrupinou. Môžete si byť istí, že vyjdú dokonale.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte to doma a stačí to zmiešať. Prach sa vám prestane usadzovať

Ako dosiahnuť zelenú farbu vajíčok? Prírodné farbivá, ktoré nájdete vo svojej kuchyni

Okrem farbenia farbami alebo fixkami môžete vajíčka zafarbiť aj prirodzene. Všetko, čo potrebujete, máte pravdepodobne vo svojej kuchyni. Trik spočíva v tom, že počas varenia pridáte do vody asi 2 polievkové lyžice octu a ekologické farbivo. Dôležité je, že na tento účel je najlepšie použiť už spomínané vajcia s bielou škrupinou. Čo použiť, aby ste získali požadovanú farbu?

  • Červená alebo hnedá – cibuľové šupky,
  • žltá alebo oranžová – 5 polievkových lyžíc kurkumy,
  • modrá – nakrájaná červená kapusta,
  • ružová – šťava z červenej repy,
  • zelená – najprv povarte kurkumu, potom v hrnci uvarte ocot a červenú kapustu, keď začne bublať, nechajte na miernom ohni asi pol hodiny, potom odstavte na ďalších 30 minút, a keď uplynie čas, ponorte do nej žlto zafarbené vajcia až na hodinu.
  • Keď farbené vajcia vyschnú, je dobré ich dodatočne potrieť olivovým olejom. Urobte to dôkladne, ale jemne a získajú krásny lesk. Určite potešia rodinu aj hostí.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tieto čaje a vaše chudnutie sa urýchli a brucho sa zmenší

Ako maľovať veľkonočné vajíčka doma? Dva triky na netradičné veľkonočné vajíčka

Ak chcete mať na prirodzene zafarbených vajíčkach vzory, môžete ich predtým „namaľovať“ obyčajnou bielou sviečkou. Tam, kde vosk zostane na škrupine, sa farba nedostane, a tak vzniknú nezvyčajné vzory. Ďalším spôsobom je potiahnuť ich hrubšou niťou. Tento trik použite aj s bežnými farbami a budete mať jedinečné originálne veľkonočné vajíčka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *