Škrupiny rozdrvte a pripravte z nich odvar. Vyrobíte najlepšie hnojivo pre rastliny

odzywka 04969229e6

Správna pôda a správna poloha je jedna vec. Ak chceme mať tento rok bohatú úrodu, musíme sa uistiť, že máme správne hnojivo. Jednoduchú zmes na kŕmenie rastlín si môžeme vyrobiť sami doma.

Mnohé z ingrediencií, ktoré môžeme použiť na výrobu živín, nájdeme doma. Stačia vám vaječné škrupiny a niekoľko prísad a vaše paradajky, papriky a uhorky budú rásť ako z vody.

Ako mám teraz pripraviť sadenice?

Skôr ako začnete so záhradkárčením, môžete si sadenice pripraviť doma. Takto rastliny rýchlo začnú kvitnúť a prinášať plody. Už v tejto fáze môžeme myslieť na správne hnojivo.

Hnojenie rastlín od samého začiatku podporuje nielen ich rast. Výberom správnych zložiek môžeme tiež chrániť sadenice pred škodcami a rôznymi chorobami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dôležitý dátum, kedy zasadiť jahody, aby bola veľká a chutná úroda

Mnohé hnojivá nájdete v obchodoch, ale oveľa jednoduchšie a predovšetkým lacnejšie je vyrobiť si vlastné doma. Mimochodom, môžeme použiť vaječné škrupiny, ktoré zvyčajne končia v koši.

odzywka 1d8619d24d

Ideálna výživa pre rastliny

Výživu pre rastliny si môžete ľahko vyrobiť aj doma. Potrebujete vaječné škrupiny, ktoré vložíte do mažiara a rozdrvíte. Na jednu porciu kondicionéru budete potrebovať 4 až 5 vaječných škrupín.

Vaječné škrupiny obsahujú prírodný vápnik, ktorý je pre rastliny prospešný. Potom pridajte polievkovú lyžicu nového korenia. Celé to opäť rozdrvte a nalejte do šálky mixéra.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensko sa vracia sneh. Vieme kde napadne

Pridajte pohár vody a dôkladne rozmixujte. Hotovú zmes preceďte cez sitko. Takto pripravenú výživu môžete použiť pod rôzne rastliny, ale najprv ju treba zriediť.

odzywka 3589c4f88b

Tieto rastliny sa vám za živinu poďakujú

Pripravený živný roztok zmiešajte s 3 litrami vody, premiešajte a začnite zalievať. Zložky v zmesi ocenia najmä paradajky, ktoré začnú rýchlo rásť. Zlepší sa aj ich koreňový systém.

Okrem toho môžeme hnojivo zo škrupín a korenia použiť na zalievanie papriky a uhoriek. Rastliny stačí zmesou zalievať raz za mesiac. Výsledky si rýchlo všimnete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *