Skrytá funkcia radiátora, ktorá vám ušetrí peniaze každý mesiac

rad 1

Táto skrytá funkcia vášho radiátora vám ušetrí peniaze za vykurovanie. Každý nový radiátor je ňou vybavený, ale len málo ľudí vie, ako ju používať. Táto znalosť sa nám bude hodiť najmä v zime, keď snívame len o tom, že sa dostaneme do teplého domu, ale nechceme tak zbankrotovať kvôli vysokým poplatkom.

Leto sa skončilo. Zatiaľ sú teploty vonku dostatočne vysoké na to, aby sme svoje domovy nemuseli vykurovať, ale o chvíľu sa tomu nevyhneme. Chladné počasie vonku si bude vyžadovať vykurovanie našich miestností, a to nielen kvôli nášmu pohodliu.

Zamrznutá voda v potrubí by mohla spôsobiť prasknutie vodovodného potrubia. Oprava prinesie oveľa vyššie náklady ako samotné vykurovanie. Ako teda vykurovať dom bez toho, aby sme preplatili? Hodiť sa vám bude skrytá funkcia radiátora, o ktorej by ste mali vedieť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zalejte stopky z čerešní vodou a toto sa začne diať s vašim telom

Ako môžete ušetriť na účtoch za vykurovanie?

Mrazy môžu trvať dlhé dni a vtedy myslíme len na vykurovanie domu na teplotu, ktorá nám umožní v ňom pohodlne fungovať. Ak chcete ušetriť, musíte dodržiavať dve dôležité pravidlá, ktoré sa často prehliadajú, ale na konci mesiaca znamenajú obrovský rozdiel. Po prvé, vetrajte svoj domov často, ale krátko. Zatvorenie okien na celú zimu nám môže spôsobiť viac problémov ako úžitku.

V zle vetraných miestnostiach sa čoskoro objavia plesne, ktorých, ako vieme, nie je ľahké sa zbaviť. Druhou vecou je vypnutie radiátorov, keď na dlhší čas opustíme dom. Stačí nastaviť ovládač na „0“ a niekoľko hodín nebudú vytvárať žiadny náboj. Zvyknite si ich vypínať každé ráno a každý mesiac ušetríte slušnú sumu. Tu je prvá skrytá funkcia ohrievača, ale zďaleka nie jediná.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obohacujte vaše rastliny v záhrade. Skúste prípravok z lekárne zmiešať s vodou

Skrytá funkcia ohrievača, ktorú musíte poznať

Čísla na gombíku radiátora majú skrytý význam a majú skutočný vplyv na to, aké teplo bude v našej miestnosti. Ich nastavenie na najvyšší výkon často vôbec nemá zmysel, pretože nižšia hodnota vyhreje miestnosť rovnako, ale za o niečo dlhší čas. Ak zvolíte hodnotu 3, budete mať v miestnosti teplotu 19 až 21 stupňov, čo je na správne fungovanie dostatočné. Napríklad číslo 5 zodpovedá až 28 stupňom Celzia, čo je už poriadne teplo, cez ktoré budeme s najväčšou pravdepodobnosťou vyklápať okno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *