Slováci pozor! Medvede už behajú do dedín a po uliciach. Táto lokalita je riziková

velky medved

Obyvatelia jednej z obcí na severe Slovenska prežívajú skutočné okamihy hrôzy, keďže sa medvede pohybujú priamo po ich uliciach. Kompetentní varujú verejnosť a zdôrazňujú, že tento problém sa týka aj blízkej obľúbenej turistickej destinácie. Výskyt medveďov na tomto území sa v nedávnej dobe dramaticky zvýšil, čo vyvoláva obavy nielen v danej obci, ale aj v mnohých ďalších obciach po celom Slovensku. Píše o tom portál zoznam.sk

Jednou z oblastí, ktorá zažíva desivé chvíle, je Liptovská osada. Tam sa medvede dokážu prechádzať priamo v centre mesta, čo vytvára nebezpečnú situáciu pre obyvateľov. Kompetentní na túto situáciu upozorňujú verejnosť a vydali oficiálne vyhlásenie:

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neurobte túto chybu pri sadení paradajok a budete zbierať úrodu až do decembra

„Oznamujeme občanom, že po našej obci sa pohybujú mladé medvede. Prosíme, aby ste zvýšili svoju pozornosť. Na odporúčanie zásahového tímu Vás prosíme, keď uvidíte medvede, nepribližujte sa k nim, ale nám prosím nahláste, kde sa momentálne nachádzajú prípadne, kde ste ich videli. Za pomoc ďakujeme.“

Liptovská osada, nachádzajúca sa v blízkosti obľúbenej turistickej destinácie Gothal, je miestom, kde sa stretávajú nadšenci prírody, športu a turistiky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skúsený záhradkár prezradil, čo urobiť pred sadením zeleniny. Je to veľmi dôležité

Avšak, vzhľadom na súčasnú situáciu, návštevníci tejto oblasti by mali byť mimoriadne opatrní. Ak sa plánujete vydať do tejto oblasti na výlet, odporúča sa byť v strehu a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Kompetentné orgány monitorujú situáciu a snažia sa nájsť riešenia, aby sa minimalizovalo riziko stretu s medveďmi a zabezpečila bezpečnosť obyvateľov a návštevníkov. Je však dôležité, aby verejnosť prejavovala opatrnosť a dodržiavala pokyny a varovania, ktoré vydávajú miestne orgány.

One Reply to “Slováci pozor! Medvede už behajú do dedín a po uliciach. Táto lokalita je riziková”

  1. Liptovská Osada a nie osada. Liptovská Osada je dedina a nie mesto. Píšte radšej po čínsky. Hlúposti budú menej viditeľné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *