Slováci začali doma páliť bobkový list. Keď uvidíte prečo, začnete aj vy

bobkovy list

V dávnych dobách ľudia verili, že vavrínové listy majú zvláštnu moc. Staroveké božstvá ich pálili pri svojich rituáloch a vdychovanie dymu im pomáhalo vidieť do budúcnosti.

Považovali sa aj za symbol ochrany a čistoty. Hovorí sa, že odháňajú negatívne javy a priťahujú pozitívne energie.

Hovorí sa, že plnia želania

Duchovní ľudia veria, že ak napíšu svoje želania fixkou na bobkový list, spália ho a popol z neho vyhodia, ich želania sa splnia. A je jedno, či sa týkajú lásky, peňazí alebo dosiahnutia kariérneho úspechu.

Ak túžite po peniazoch, mali by ste v peňaženke nosiť aj bobkový list. A mali by ste naň napísať aj sumu, ktorú si želáte dostať. Ďalší opísaný list by vám pomohol splniť vaše želanie, ak by ste ho mali v noci pod vankúšom.

Bobkový list však poslúži aj na ochranu a udržanie čistoty vášho domova. Keď ho pridáte do vody, ktorú používate na umývanie podláh alebo nábytku, pomôže udržať pozitívne energie vo vašom dome.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Metabolizmus sa po 40-tke spomalí. Jedzte toto a naštartujete ho

Lepšie pôsobí pri splne mesiaca

Pre tých, ktorí dodržiavajú lunárne rituály, môže byť bobkový list veľmi prospešný. Ak si naň počas novu napíšete želanie a potom bylinu spálite, máte väčšiu šancu, že sa vám splní.

Počas splnu by ste naň mali opäť napísať veci, ktorých by ste sa chceli zbaviť. Po obrade pálenia zmizne z vášho života.

Pre váš organizmus je prospešný aj čaj z bobkového listu. Prispeje k vašej fyzickej a duševnej pohode a posilní váš imunitný systém. Je to korenie plné vitamínov a minerálov.

Dym je dobrý pre dýchací systém

Pálenie bobkových listov bude pre vás prospešné, aj keď nie ste fanúšikom duchovna. Dym, ktorý z neho vdychujete, vám dodá energiu a pomôže od pocitu vyčerpania.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Listy paradajok a uhoriek žltnú? Vyrobíte si to doma a zachráni ich to

Protizápalové vlastnosti bobkového listu sú prospešné aj pre dýchací systém. Vdychovanie dymu z horiacich bobkových listov pomáha zmierniť nepríjemné pocity, ktoré prináša astma alebo bronchitída.

V štúdii z roku 2021 uverejnenej v časopise Horticulturae sa zistilo, že látky obsiahnuté v bobkových listoch môžu vďaka svojim sedatívnym vlastnostiam znižovať hladinu úzkosti a zlepšovať kvalitu spánku.

Odstraňuje zápach, odpudzuje hmyz

Horiace vavrínové listy vytvárajú aj veľmi príjemnú vôňu, ktorá má ďalšie výhody. Pri spaľovaní sa uvoľňujú aromatické éterické oleje a fytonutrienty, ktoré vytvárajú upokojujúcu, relaxačnú atmosféru.

Vydávajú sladkú bylinnú vôňu, ktorá pomáha osviežiť vzduch vo vašej domácnosti a maskovať iné pachy. Napríklad z domácich zvierat alebo odpadkového koša. Je to dokonca prírodný odpudzovač hmyzu.

Bobkový list obsahuje zlúčeniny ako eukalyptol a linalool, ktoré majú vlastnosti odpudzujúce hmyz. Keď doma spálite bobkový list, jeho vôňa odradí komáre a muchy od vstupu do vášho priestoru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *