Slovenskí turisti: S Chorvátskom sme skončili, nedá sa kúpať v mori je to odporné

sea 4582914

Chorvátsko zápasí s viacerými nepríjemnými faktormi, ktoré negatívne ovplyvňujú tohtoročnú turistickú sezónu. Nielenže to miestni podnikatelia preháňajú s cenami, čo odrádza mnohých návštevníkov, ale v tomto roku sa vyskytli aj ďalšie problémy, ktoré vytvárajú nehostinný koktail. Najviac znepokojujúce je premnoženie komárov pred sviatkami. K tomu sa pridalo znečistenie mora a teraz sa objavil ďalší vážny problém – veľké množstvo medúz, najmä na južnom pobreží.

Žiaľ, ide o svetielkujúce tanieriky, ktoré majú žahavé chápadlá a ktorých žihadlá sú pre človeka veľmi nepríjemné, najmä keď bodajú výdatne.

Podľa denníka Danas.hr je medúz veľa a na niektorých plážach boli vyvesené červené vlajky, čo znamená, že vstup do mora je na vlastné riziko. Napriek tomu sa niektorí odvážlivci kúpu aj napriek tejto hrozbe. Napríklad na dubrovníckej pláži Danče utrpelo v jeden deň žihadlo od medúzy osem ľudí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

„Predpokladalo sa, že tu a tam uvidíme niekoľko medúz, ale zrazu začali rýchlo pribúdať. Za chvíľu som ich z vody vytiahol 25 a musel som ich loviť pohárom,“ povedal jeden z miestnych obyvateľov Dubrovníka, ktorý poznamenal, že situácia sa neustále zhoršuje. Ľudia začínajú odchádzať skôr
„Ľudia ukončujú svoj pobyt skôr, pretože v tejto situácii je to zbytočné.

Prišli sem za morom, ale nemôžu si dovoliť ponoriť sa do neho,“ povedala Anna, majiteľka penziónu. „Táto sezóna už bola taká zlá a toto je posledná kvapka.“ Aj niektorí českí turisti potvrdili, že svoju dovolenku v Chorvátsku ukončili začiatkom tohto roka. „Mali sme tu zostať do 20. júla, ale odchádzame o týždeň skôr. Na niektorých plážach sú medúzy a na iných výkaly. S Chorvátskom sme skončili,“ povedal nekompromisne pán Dušan z Brna.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Situácia v Chorvátsku je preto alarmujúca a turistická sezóna je vážne ohrozená. Kombinácia vysokých cien, komárov, znečisteného mora a šírenia bodavých medúz vyvoláva medzi turistami obavy a vyháňa ich z ich tradičnej dovolenkovej destinácie. Chorvátske orgány budú musieť rýchlo konať a nájsť riešenia týchto problémov, aby obnovili dôveru turistov a zachránili turistickú sezónu stratenú v morskom koktailu nepríjemností.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *