Vodiči si začínajú dávať uterák na palubnú dosku auta. Zvyšuje to hodnotu

Snimka obrazovky 2023 07 17 o 8.47.46

Vozidlo používaním nielen stráca na hodnote, ale získava aj známky používania. Uterák na palubnej doske je jedným z patentov. Používa sa už v južnej Európe a je čoraz populárnejší aj u nás, uvádza Genialne

Každý majiteľ auta sa snaží o svoje auto starať. Nielen jeho lak a jeho hnacie srdce, motor, ale aj prístrojovú dosku. Aplikujte tento taliansky trik a nemusíte sa obávať, že sa v horúcom počasí poškodí.

Prečo položiť uterák na palubnú dosku?

V teplejších častiach Európy hľadajú spôsoby, ako zvládnuť horúce dni. Nejde len o to, aby bolo telo správne hydratované, ale aj o ochranu napríklad prístrojovej dosky v aute. Tento trik sa už používa v Taliansku a Grécku a čoraz bežnejší je aj v Poľsku. Niet divu, aj keď sa to zdá šialené – naozaj to funguje! Uterák na palubnej doske bude zároveň lacnejšou alternatívou ako poťah, ktorý kúpite v obchode s autami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Našli ste na banánoch žltý povlak? Povieme vám, čo s ním

Výhody používania tohto patentu

Ak sa pýtate, aký zmysel má umiestnenie uteráka na palubnú dosku. Naznačujeme, že zohráva dôležitú úlohu pri jej ochrane pred škodlivými slnečnými lúčmi. Je známe, že v lete sa auto veľmi zahrieva a palubná doska je vystavená vysokým teplotám a časom sa môže poškodiť. Začne tvrdnúť, zmršťovať sa a praskať.

Materiál sa tiež vydúva a odlupuje od povrchu. To nevyzerá dobre a výmena opäť predstavuje značné náklady. Používaním uteráka na prístrojovú dosku tomu preto môžete predísť. V Rumunsku, ak je vozidlo dlhšie zaparkované na slnku, sa používa aj kartón alebo hliníková fólia, ktorá sa prikladá priamo na čelné sklo. Mnohí obyvatelia krajiny si tento patent pochvaľujú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Piť vodu ráno na lačno má úžasné účinky. Musíte však vedieť toto pravidlo

Čo ešte môžete urobiť na ochranu svojho auta pred teplom?

Ak chcete svoje auto ochrániť pred nadmerným teplom, v prvom rade zaparkujte v tieni. Ak auto používate príležitostne, z času na čas dobite batériu nabíjačkou. Tento trik predĺži jej životnosť. Ak auto stálo dlhší čas na slnku, najprv ho vyvetrajte otvorením všetkých dverí a potom, keď interiér vychladne, nasadnite doň. Toto sú jednoduché a zdanlivo samozrejmé patenty, ktoré veľmi pomáhajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *