Šok v ruskej TV! Priznávajú, že kvôli sankciám nebudú môcť vyrábať a hovoria o kapitulácii. To im Putin dovolil?

Untitled 5 4

Dnešný svet je tak prepojený, že jeden kontinent bez druhého len ťažko môže fungovať. My potrebujeme to, čo majú Rusi a Rus zase to, čo im vie doviezť Európa či USA. Kvôli ruskej invázii na Ukrajine a tvrdým sankciám však cítia problémy Európania, Rusi ale aj Američania.

Kým prozápadní politici tvrdia, že musíme držať sankcie, aby sme čo najviac poškodili ruskú ekonomiku, iní si zase myslia, že tým najviac ubližujeme sebe. Dodávajú, že Rusi sú na sankcie zvyknutí. No nie je to také jednoduché, ako to vyzerá a cítia to aj Rusi.

V ruskej televízii o tom už dokonca minulý týždeň otvorene diskutovali. Nasledujúce video zachytáva krátke úseky z dvoch ruských televíznych relácií vysielaných tento týždeň. Diskutujúci sa zamýšľajú nad dopadom sankcií a prekvapivo sa spomína aj možnosť kapitulácie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Diskutujúci sa tam v štátnej televízii pýtajú, na čom budú za chvíľu jazdiť alebo čo použijú na výrobu mobilných telefónov. Rusko totiž potrebuje západné technológie.

Gazprom by na budúci týždeň mohol znížiť dodávky plynu do Moldavska cez Ukrajinu

Ruský plynárenský gigant Gazprom by mohol od 28. novembra začať znižovať dodávky plynu do Moldavska cez Ukrajinu. Oznámil to Gazprom a súčasne obvinil Ukrajinu, že zadržiava dodávky plynu určené pre Moldavsko. Táto trasa je využívaná aj na prepravu do Európy, aj keď už v značne obmedzenej miere, upozornila agentúra Bloomberg.

Bielorusko žiada o zvýšenie poplatku za tranzit ropy od januára o 39 percent

Bielorusko chce od januára zvýšiť poplatok za tranzit ropy o 39 percent. Odôvodňuje to očakávaním, že objem ropy v bieloruskej časti prepravného systému klesne o polovicu. S odvolaním sa na Igora Ďomina, hovorcu ruskej spoločnosti Transnefť, o tom informovala agentúra TASS.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Zvýšiť poplatok za tranzit ropy do Maďarska a na Slovensko chce od januára aj Ukrajina, potvrdil pondelňajšiu správu agentúry Bloomberg Ďomin. Uviedol, že Transnefť dostala list od prevádzkovateľa ukrajinskej siete ropovodov Ukrtransnafta, v ktorom žiada zvýšenie taríf pre tranzit ropy cez ropovod Družba cez Ukrajinu.

Výpadky prúdu môžu na Ukrajine trvať až do jari, uviedol ukrajinský energetik

Výpadky a odstávky prúdu na Ukrajine, spôsobené ruskými útokmi na energetickú infraštruktúru, môžu trvať až do jari. Uviedol to šéf ukrajinskej energetickej spoločnosti Yasno Serhij Kovalenko. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v prejave v noci na utorok opäť vyzval Ukrajincov, aby šetrili elektrinou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *