Šok v živom vysielaní! Rusi teroristi? Podobne vraj postupujú aj Američania

Untitled 1 16

Významná časť českej politickej scény označila Rusko za teroristický štát. Politológ a bývalý český veľvyslanec vo Francúzsku Peter Drulák to ale vidia inak (zdroj: Prima CNN News)

Podľa neho ide o tvár modernej vojny a podozrenie z vojnových zločinov. O konflikte na Ukrajine sa vyjadril v rozhovore pre CNN Prima NEWS.

„Označenie ‚terorista‘ sa vždy používa v nejakom politickom kontexte. Rusko robí masívne útoky na ukrajinskú infraštruktúru, ktoré postihujú mnoho civilistov.

Toto je tvár modernej vojny,“ vysvetľoval pre CNN Prima NEWS politológ Petr Drulák. Dodal, že potom by sme museli za teroristov označiť veľa aktérov. „Ak bojujú Američania, postupujú rovnako. Tieto metódy teda môžeme označiť za teroristické, ale netýkajú sa iba Ruska,“ vysvetlil.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Bývalý veľvyslanec vo Francúzsku sa vyjadril aj k prípadnému vyhosteniu ruského veľvyslanca z Českej republiky: „Ak významná časť politickej scény myslí, že Rusko je teroristický režim, tak logickým dôsledkom by malo byť utnutie diplomatických vzťahov.“

Podľa Druláka sú kľúče k celej situácii vo Washingtone a Kyjeve. „EÚ a NATO sa nechcú zapojiť priamo do vojny. Ukrajinu podporujú všetkými možnými prostriedkami, ale priamy konflikt vylučujú,“ uviedol politológ s tým, že to je jedine dobre, pretože priamy konflikt by mohol viesť k jadrovej vojne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Ukrajinci sú pripravení vydržať bez prúdu až tri roky, povedala Zelenská

Ukrajinci sú pripravení vydržať kritickú energetickú situáciu spôsobenú rozsiahlymi ruskými útokmi ďalšie dva až tri roky. V rozhovore so stanicou BBC to uviedla ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská, podľa ktorej nádej udrží vyhliadka na pripojenie krajiny k Európskej únii.

„Bez nášho víťazstva v našej krajine nikdy nezavládne mier,“ povedala manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Rusko podľa nej ponúka iba falošný mier, ktorý by pre Ukrajincov znamenal len krátke obdobie pokoja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *