Správne nastavenie práčky vám ušetrí stovky ročne, prezradil inštalatér

pracka

Práčka sa stala absolútne nevyhnutnou súčasťou vybavenia domácnosti a v rodinách s malými deťmi sa používa takmer každý deň. Uistite sa preto, že práčku používate správne. Aj malá zmena môže znamenať veľkú úsporu ročných nákladov na energiu.

Úspornejšie pranie základnej bielizne

Rastúce ceny energií prinútili mnohých zamyslieť sa nad tým, či ich domácnosť nespotrebúva viac energie, ako je potrebné. Veľkou a skrytou úsporou je uvedomelé používanie pracích programov. Ďalšie úspory môžete dosiahnuť, ak si doma vyrobíte vlastný prací prášok. Výrazne ušetríte, ak budete prať v novších typoch práčok, ktoré sú energeticky úsporné. Vyberajte si práčky označené kategóriou A. Pravidelné čistenie práčky tiež prinesie úsporu a zvýši účinnosť spotrebiča.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skúsený záhradkár prezradil, čo urobiť pred sadením zeleniny. Je to veľmi dôležité

Nad štyridsať stupňov, len špinavé veci

Bežne znečistenú bielizeň perte pri nízkej teplote a kratšom programe. Čím nižšia je teplota prania, tým nižšia je spotreba energie. Pri vyššej teplote ako 40 stupňov perte len oblečenie znečistené odolnými škvrnami alebo veľmi znečistené oblečenie. Taktiež nie je potrebné používať predpieranie; bežne znečistené oblečenie možno prať bez predpierania.

So sušičkou na nižších otáčkach

Počas odstreďovania spotrebuje práčka veľké množstvo energie. Dobre vyžmýkaná bielizeň zároveň v sušičke schne rýchlejšie. Znížiť otáčky odstreďovania má zmysel len vtedy, ak sušíte bielizeň na bubnovej sušičke bez sušičky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neurobte túto chybu pri sadení paradajok a budete zbierať úrodu až do decembra

Pozorne si prečítajte návod na práčke a prestaňte používať iba dva programy. Práčka je najúčinnejšia, keď používate správny program. Nezabudnite zapnúť program polovičnej náplne, ak periete menej bielizne.

Úspora peňazí s vlastným pracím prostriedkom pre domácnosť

Na výrobu vlastného pracieho prostriedku potrebujete jedlú sódu a tuhé mydlo. Aby vaša bielizeň príjemne voňala, môžete pridať citrónovú šťavu alebo niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Objavíte množstvo receptov na výrobu domáceho pracieho prostriedku, stačí vyskúšať, ktorý recept vám najviac vyhovuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *