Rozumní majitelia áut majú trik, ako nemať nikdy zahmlené okná na aute v zime

zahmlene okna auto

Zahmlené okná sú nočnou morou každého vodiča, najmä ráno, keď sa počíta každá minúta. Dá sa tomu predísť. Zistite najjednoduchší a najlacnejší spôsob riešenia tohto problému.

Zimné rána nie sú najpríjemnejšie. Vstať z postele je takmer hrdinský výkon, keď je okolo taká tma a zima. Najhoršie je však rozmrazovanie okien v chlade. Trvá to niekoľko minút, ale ráno sa počíta každá sekunda.

Dá sa tomu vyhnúť? Môžete. Stačí, ak vyrovnáte teplotu vo svojom aute. Zaujíma vás, ako to urobiť? Je to jednoduchšie, ako si možno myslíte.

Ako sa vyhnete zahmleným oknám v aute?

Bohužiaľ, nemáme pre vás žiadnu dobrú správu. Zahmlievanie okien nie je nič iné ako jav kondenzácie. Teplý vzduch, ktorý stúpa v aute, sa dostáva do kontaktu so studeným sklom a spôsobuje, že sa na ňom hromadí para. Takto funguje fyzika a nedá sa tomu zabrániť. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť, aby para rýchlejšie zmizla.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dajte kartón do koša na odpadky a vyriešte nechutný problém

Jedným z nich je sprej proti usadzovaniu pary. Nájdete ho na čerpacej stanici a tiež v mnohých marketoch v sekcii autopríslušenstva. Jednoducho ho natrite na čelné sklo, aby ste zabránili nadmernej kondenzácii. Mnohí ľudia odporúčajú aj penu na holenie. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade ju votrite do povrchu a za sucha vyleštite.

Namiesto drahých sprejov starý osvedčený spôsob

Existuje však aj iný spôsob, vďaka ktorému para zo skla zmizne už po minúte. Ide o najjednoduchší a zároveň najlacnejší trik, pretože …. nič nestojí. Čo musíte urobiť? Stačí, ak po naštartovaní auta otvoríte všetky dvere a vyvetráte interiér. Bude to trvať len minútu a po pare by nemalo zostať ani stopy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Piť túto šťavu je ako poklad pre telo. Tie učínky sú úžasné

Nezabudnite tiež pravidelne čistiť stierače čelného skla, najmä v zime, keď sa na nich hromadí sneh. Keď sa roztopí, stúpa do interiéru. To spôsobuje, že sa výrazne zvýši hladina vlhkosti, v dôsledku čoho sa na oknách usadzuje námraza. Môžete tomu predísť. Počas jesennej/zimnej sezóny sa zbavte textilných stieračov a nahraďte ich gumovými. Po každom opustení vozidla ich utrite do sucha a kabínu vetrajte 2-3 minúty. Pretrvávajúci problém by mal zmiznúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *