Stačí tento trik a potkany budú z vášho domu utekať ako o život

potkan zachod

Mnohým ľuďom naskakuje husia koža už len pri pomyslení na tieto hlodavce a ich prítomnosť v našom dome môže spôsobiť veľa problémov. Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, čo potkany neznášajú, existuje niekoľko osvedčených patentov, ako ich účinne a humánne odohnať. Tieto triky odporúča deratizér!

Každý, kto mal niekedy do činenia s potkanmi, veľmi dobre vie, aké ťažké je ich raz a navždy odplašiť . Tieto škodlivé hlodavce nielenže ničia všetko okolo seba, ale prenášajú aj choroby, ktoré sú nebezpečné pre náš život, a môžu byť agresívne. Je veľmi ťažké vylákať ich z ich úkrytu a posledným krokom by mal byť zásah deratizéra. Ako odohnať potkany v domácnosti? Týchto 5 trikov je pre vás.

Čo robiť, aby ste sa potkanov zbavili?

S potkanmi sa najčastejšie stretnete v pivnici alebo na podkroví, ako aj v garážach a v blízkosti miest, kde majú ľahký prístup k potrave. Sú oveľa väčšie ako myši a zanechávajú za sebou skutočnú spúšť, ktorá sa výrazne podpisuje na komforte nášho bývania a stave mnohých vecí. Mnohí ľudia si pri pohľade na potkana určite kúpia pascu alebo jed, ale predsa len je možné ich odradiť aj civilizovanejším spôsobom. Čo je prirodzeným nepriateľom potkanov?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Pre týchto škodcov je mimoriadne odpudzujúca vôňa, najmä niektorých rastlín a bylín, ktoré môžete bezpečne zasadiť alebo umiestniť v blízkosti ich kolónií. Potkany najviac odpudzuje mäta, harmanček, ale aj vlčí bôb a listy paradajok. Tieto hlodavce sa samé odsťahujú, ak im poskytnete spoločnosť cesnaku alebo citrónu, ktoré im ani nedovolia žiť. Dobrým spôsobom, ako potkany odohnať, sú aj detergenty, medzi ktoré patria prostriedky na umývanie riadu a WC bloky, ktorých zápach je pre škodcov skutočnou nepríjemnosťou.

Aký je najrýchlejší spôsob vyhubenia potkanov?

Ak máte doma mačku, určite vám potkany v okamihu vyženie z pozemku. Vôňa vrčiacej mačky je tiež účinným odstrašujúcim prostriedkom a odradí ich od vášho domu, čo však neznamená, že metóda odháňania potkanov pomocou mačky je bezpečná. Tieto hlodavce môžu prenášať besnotu, a to je pre našu mourinku nesmierne nebezpečné. Akého zvuku sa potkany boja? Ak chcete hlodavce účinne odradiť, vaším priateľom je ultrazvuk. Vysoká frekvencia elektronického odpudzovača bude pre potkany ako hlasný ranný večierok u susedov, ktorý škodcom účinne znepríjemní život.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte to doma a stačí to zmiešať. Prach sa vám prestane usadzovať

Keď ste na potkany vyskúšali všetko a ony sa stále neodsťahovali, je čas vytiahnuť ťažšie zbrane. Najlepšie je začať so špecializovanými pascami na tieto hlodavce alebo živými pascami , než sa rozhodnete pre drastickejšie metódy v podobe návnady alebo jedu. Posledným krokom na odradenie potkanov je profesionálna služba deratizácie, ktorá zaručene účinne vyženie škodcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *