Stačí vyliať toto a burina začne miznúť pred očami

burina

Ani najkrajšie terasové dlaždice alebo starostlivo položené dlažobné kocky nebudú vyzerať dobre, ak budú zarastené burinou, ktorá, bohužiaľ, rada rastie vo všetkých trhlinách a štrbinách.

Nemáte čas na vypletie buriny na vašich škárach, ale nechcete ani míňať majetok na chemické prípravky? Vyskúšajte tieto domáce prostriedky, ktoré vás rýchlo a jednoducho zbavia buriny z medzier medzi dlaždicami.

Burina nielen na trávniku

Burina je problémom každého záhradkára, ale ukazuje sa, že tieto nepríjemné rastliny sa nenachádzajú len na trávnikoch a záhonoch, ale aj na príjazdových cestách, chodníkoch, terasách a dokonca… balkónoch!

Mach, tráva, chrasty, praslička, púpavy – škála druhov, ktoré sa nachádzajú nielen na lúke, ale aj na terase či balkóne, je veľmi široká. Tieto rastliny milujú vlhkosť a tieň, preto sa im darí v tesných štrbinách a rady rastú v škárach medzi dlaždicami.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

Existuje však jednoduchý spôsob, ako vrátiť podlahe jej bývalú slávu a zbaviť sa nepríjemných rastlín. Ako začať s úpravou balkóna alebo terasy?

Ako odstránite nečistoty z podlahy?

Prvým krokom je zbaviť sa väčších čiastočiek nečistôt. Pomocou tvrdej kefy s tuhými štetinami odstráňte prerastenú vegetáciu.

Pri čistení kefou venujte osobitnú pozornosť škáram a medzerám v odkvapoch, pretože práve tu sa burina rozrastá najviac. Po odstránení väčších nečistôt aplikujte na podlahu tekutinu, ktorá zlikviduje problematické rastliny.

Domáci prostriedok na burinu

Zbaviť sa buriny na balkónoch a terasách, ako aj na príjazdových cestách je jednoduchšie ako na trávnikoch. Stačí, ak po celej ploche rozotriete prípravok, ktorý si môžete ľahko pripraviť doma. Nemusíme používať prípravky dostupné v obchodoch.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď zjete červivé čerešne

Balíček jedlej sódy rozpustíme v 10 litroch horúcej vody a potom pridáme draselné mydlo – stačí niekoľko polievkových lyžíc. Táto zmes má silné čistiace a protiplesňové vlastnosti. Roztok jednoducho votrite do obkladačiek a nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom opláchnite a utrite, aby ste sa zbavili semienok rastlín.

V boji proti burine sa oplatí použiť aj ocot, ktorý zrieďte vo vode. Hotovú zmes nastriekajte na podlahu a zotrite ju kefou. Takto sa raz a navždy zbavíte nežiaducej vegetácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *