• 30 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Ste ochotní kvôli záchrane planéty použiť viackrát „toaletný papier“ a oprať si ho?

Ste ochotní kvôli záchrane planéty použiť viackrát „toaletný papier“ a oprať si ho?

Ste v obchode a premýšľate, ako vybrať najdlhšiu rolku toaletného papiera? Je cena zárukou, že rolka vydrží dlhšie ako jeden deň? Venujte pozornosť tomuto detailu a kúpite si dokonalý výrobok.

Nech je to akokoľvek, ale toaletný papier je jednou z tých vecí, ktoré má doma vždy každý. V posledných rokoch jeho cena výrazne vzrástla, a preto chceme kúpiť taký tovar, ktorý sa nevyčerpá niekoľko dní po kúpe. Okrem počtu vrstiev, mäkkosti a celého prostredia „najlepšieho“ výrobku je pre zákazníka dôležitá dĺžka papiera. Existujú dva spôsoby, ako si dokážete vybrať tú najefektívnejšiu rolku.

Ako si vybrať najdlhšiu rolku toaletného papiera?

Výrobca má jasne uviesť, koľko metrov papiera je na rolke a koľko má vrstiev. Ak to priamo nenapíše, uvedie počet listov. V takom prípade vynásobte dĺžku listu ich počtom, aby ste dostali jasnú odpoveď. Zaujímavé je, že nemá význam naznačovať hrúbku rolky, pretože mnohí výrobcovia navíjajú papier trochu voľnejšie, aby sa zdalo, že je oveľa dlhší, než v skutočnosti je. Spravidla platí, že trojvrstvový papier je pevnejší a účinnejší. Niekedy sa oplatí priplatiť si pár centov, pretože menej listov vydrží na relatívne viac použití.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia radiátora, ktorá vám ušetrí peniaze každý mesiac

Ekologický toaletný „papier“

Každý rok jeden dospelý človek spotrebuje približne 125 roliek toaletného papiera. Ak však počítame štvorčlennú domácnosť, len na papier minieme za rok značnú sumu peňazí. Mnohí ľudia proti tomu protestujú a začínajú používať ekologické riešenia. Alternatívou k tradičnému papieru je jeho opakovane použiteľný náprotivok. Takýto výrobok si kúpite raz a máte ho na dlhé roky. Portál WP News sa na túto tému pozrel bližšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Túto rastlinu by mal mať každý doma. Je to hotový zázrak a toto dokáže

Pre tých, ktorí sú ekologicky uvedomelí, je zaujímavou alternatívou opakovane použiteľný toaletný papier. Ide o bavlnené, ľanové, flanelové alebo velúrové utierky, ktoré sa dajú jednoducho navinúť na rolku. Jedna takáto rolka môže vydržať až niekoľko rokov. Po použití ich treba skladovať oddelene a prať pri 60 °C. Po vysušení sú pripravené na ďalšie použitie.

Podobné články

Zákaz toaletného papiera a panvíc? Toto všetko sa chystá EÚ zakázať

Zákaz toaletného papiera a panvíc? Toto…

Nedávne správy o zámere Európskej únie…
EÚ chce nahradiť toaletný papier, pretože nie je šetrný k prírode. Toto má byť riešenie

EÚ chce nahradiť toaletný papier, pretože…

Zmena klímy je skutočný problém, ktorý…
Ľudia začali dávať mokrý toaletný papier do mrazničky. Ten účinok je úžasný

Ľudia začali dávať mokrý toaletný papier…

Toaletný papier sa míňa rýchlo? Existuje…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *