• 30 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Slovákom predávali pokazené mäso so salmonelózou. Podali už trestné oznámenie

Slovákom predávali pokazené mäso so salmonelózou. Podali už trestné oznámenie

Košice – Skandál ohľadom falšovania potravín rozvíril vody slovenskej verejnosti. Poslanec parlamentu, Patrick Linhart, zvolený za stranu Sme rodina a kandidujúci za Hlas-SD, informoval o trestnom oznámení na spoločnosť, ktorá sa malo zapojiť do podvodu s kuracím mäsom. Píše o tom portál startitup.sk a zoznam.sk

Táto firma, podozrivá z predaja kontaminovaných kurčiat s salmonelou do obchodov a škôl, mala vraj falšovať nielen informácie o pôvode mäsa, ale aj výsledky laboratórnych testov. Poslanec Linhart sa k prípadu vyjadril po tom, ako bol vypovedať na krajskom policajnom riaditeľstve v Košiciach.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vezmite jednu vec z kuchyni a na jeseň vám zmizne vlhkosť z domu okamžite

„Firma údajne v utorok 29. augusta zbalila zariadenia a opustila priestory, v ktorých vykonávala svoju „činnosť“ niekoľko rokov,“ povedal poslanec s tým, že podľa jeho informácií sa pod iným menom sťahuje pôsobiť inam. Informoval o tom portál startitup.sk.

Táto spoločnosť nie je vo svete obchodu nováčikom. V minulosti ju poslanec obvinil z falšovania pôvodu kuracieho mäsa, ktoré sa dodávalo jednému z najväčších obchodných reťazcov na Slovensku.

Bývalí zamestnanci spoločnosti hovoria o ďalších nekalých praktikách. „Medzi ne patrí údajná nelegálna výroba bez riadiaceho tímu, falšovanie testov, ktoré ukázali prítomnosť salmonely, neoprávnené rozmrazovanie mäsa a výroba potravín z takéhoto mäsa,“ zdôraznil poslanec.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Televízor, mikrovlnka či nabíjačky vás môžu finančne zničiť, ak ich máte zle zapojené

Linhart tiež tvrdí, že spoločnosť mala podozrivú spoluprácu s Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou v Košiciach. Táto inštitúcia mala firmu dokonca nelegálne chrániť. „Bývalá vedúca výroby tejto firmy, ktorá tam pracovala roky, neskôr prešla do RVPS Košice, kde mala za úlohu danú firmu kontrolovať,“ dodal Linhart.

Portál startitup.sk bol medzi prvými médiami, ktoré o tejto afére informovali. Prípad vyvoláva otázky o bezpečnosti potravín a dôvere verejnosti v štátne kontrolné inštitúcie.

Podobné články

Rakúšan zjedol kebab a zomrel. Nakazené poľské mäso obsahuje salmonelózu, dávajte si pozor

Rakúšan zjedol kebab a zomrel. Nakazené…

63-ročného obyvateľa rakúskeho Korutánska, ktorý sa…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *