Štúdia odhalila, čo jeme v americkom McDonalde či Burger Kingu. Z tých prísad vám bude zle!

mcdonald zlozenie

Exkluzívne vyšetrovanie denníka Daily Mail vás možno prinúti prehodnotiť vašu ďalšiu objednávku vyprážaného kurčaťa v amerických reťazcoch rýchleho občerstvenia.

Vyšetrovanie odhalilo, že tieto reštaurácie pridávajú do kuracieho mäsa prísady, konzervačné látky a iné bielkoviny, aby znížili náklady.

Niektoré z týchto položiek menu sú označené ako „prémiové“ alebo „všetko biele mäso“, ale zďaleka nie sú, namiesto toho obsahujú prísady, ako sú morské riasy a dokonca drevná hmota.

Takže aké zloženie a prísady obsahuje McDonald či Burger King?

V správe sa uvádza, že v kuracích hamburgeroch alebo nugetkách v reštauráciách rýchleho občerstvenia sa skrýva viac ako 120 prísad. Tieto zložky sú uvedené nižšie podľa jednotlivých reštaurácií:

McDonald’s

Trvalo obľúbené kuracie nugetky McNuggets od McDonald’s boli v minulosti stredobodom kontroverzie – po tom, ako sa v roku 2010 objavilo dnes už vyvrátené video, ktoré údajne ukazovalo, že do nugetiek sa dostáva „ružový sliz“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Značka sa snažila tento mýtus vyvrátiť, ale pochúťky stále nie sú vyrobené zo 100 % kuracieho mäsa.

Hoci nugetky obsahujú biele vykostené kuracie mäso, sú tiež naplnené niekoľkými druhmi múky, korením, koreninami, kyselinou, kvasnicovým extraktom, dextrózou a tuhou citrónovou šťavou.

Subway

Reťazec Subway v minulosti čelil kritike kvôli tvrdeniam, že niektoré jeho kuracie výrobky boli vyrobené z iného ako kuracieho materiálu. Spoločnosť Subway na tieto tvrdenia reagovala a uviedla, že jej „kuracie mäso pečené v rúre a kuracie prúžky sú vyrobené zo 100 % kuracieho mäsa“.

Jej výrobky však rozhodne nie sú vyrobené len z kuracieho mäsa. Jej kuracie mäso pečené v rúre obsahuje aj arómy, zemiakový škrob a karagenan.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Ide o chemickú zlúčeninu, ktorá je bezpečná na konzumáciu, ale vyrába sa z častí rôznych červených morských rias. Používa sa na zahusťovanie potravín a nemá žiadnu výživovú hodnotu.

Burger King

Podľa denníka The Daily Meal kuracie nugetky spoločnosti Burger King obsahujú okrem kuracích pŕs a rebier aj rôzne dochucovadlá.

Patrí medzi ne autolyzovaný kvasnicový extrakt, látka získaná z kvasníc, a ďalšie zvýrazňovače chuti vrátane guanylátu disodného, formy soli, ktorá sa niekedy používa v spojení s glutamátom sodným, ktorý možno nájsť aj pod názvom E627.

Sú tiež nevhodné pre osoby, ktoré nemôžu konzumovať vajcia, mlieko, pšenicu, lepok alebo zeler.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *