Unikli dokumenty: Zelenský hovorí o útokoch na Maďarsko, či poslať vojská do Ruska

zelensky dokumenty

Výbušné plány v zásuvke ukrajinského prezidenta: podľa uniknutých dokumentov by Volodymyr Zelenskyj rád poslal vojská do Ruska. A Kyjev má zálusk aj na Maďarsko.

Interná komunikácia s jeho vojenskými veliteľmi bola výbušná. Denník Washington Post uvádza, že na stretnutí koncom januára Zelenskyj navrhol „uskutočniť útoky v Rusku“.

Zároveň chcel presunúť ukrajinské pozemné jednotky na nepriateľské územie, aby „obsadili bližšie nešpecifikované ruské pohraničné mestá“. Keď však americkí novinári sledovali tento bod, ukrajinský prezident sa rozhorčil.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

„Je vaším cieľom pomôcť Rusku? Prosím, prestaňte sa so mnou hrať. Som prezidentom krajiny, ktorá je vo vojne, krajiny, ktorá je vo vojne. Viete, ja nehrám ‚Counter-Strike‘,“ citovali ho.

Kyjev však teraz uvažuje o oveľa väčšej vojne. Americké noviny s odvolaním sa na prísne tajné dokumenty informujú o pláne, ktorý vlani vypracovala ukrajinská vojenská rozviedka. S tajnou kurdskou pomocou sa mali uskutočniť útoky na ruské sily v Sýrii.

Zelenskyj sa však nezameriava len na Rusko. Na stretnutí s podpredsedníčkou vlády Juliou Svrydenkovou v polovici februára údajne navrhol vyhodiť do vzduchu ropovod Družba zo sovietskej éry, ktorý zásobuje Maďarsko ropou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

„Zelenskyj zdôraznil, že Ukrajina by mala jednoducho vyhodiť ropovod do vzduchu a zničiť priemysel maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý je do veľkej miery závislý od ruskej ropy,“ uvádza sa v dokumente.

Jeho hnev na Maďarsko sa opakovane objavuje v prepisoch rozhovorov, pokračuje „Washington Post“. Pentagón pravosť dokumentov nepoprel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *