Surový zemiak vie v domácnosti také veci, ktoré by vás nenapadli

zemiak

Väčšina z nás kupuje zemiaky pravidelne. Varíme ich na večeru, robíme z nich čipsy alebo z nich pripravujeme palacinky. Málokto vie, že zeleninu možno využiť aj v niekoľkých ďalších oblastiach. Hodia sa na čistenie aj starostlivosť o tvár.

Mnoho ľudí si nevie predstaviť večeru bez zemiakov. Podávajú sa varené, vyprážané alebo pečené. Ich nespornou výhodou je, že za správnych podmienok vydržia dlho. Oplatí sa mať doma aspoň jeden zemiak, pretože môže byť užitočný nielen na prípravu jedla.

Surové zemiaky na tvár. Funguje lepšie ako drahá kozmetika

Zemiaky môžete použiť pri každodennej starostlivosti o tvár. Sú bohaté na vitamín C, takže dokážu zmenšiť tmavé kruhy pod očami. Stačí zeleninu nastrúhať a časť z nej naniesť na pokožku pod očami. Po 20 minútach zotrite zemiakovú pastu obrúskom a umyte si tvár. Vaša pleť sa rozjasní a tmavé kruhy budú menej viditeľné.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa vám postupne deje s mozgom, ak jete nezdravé potraviny

Chcete spomaliť proces starnutia? Aj s tým vám pomôže surový zemiak. Po večernom vyčistení tváre vezmite polovicu zeleniny a krúživými pohybmi masírujte pleť. Tým stimulujete krvný obeh a hydratujete pleť. Nakoniec si tvár štandardne umyte a použite svoj obľúbený krém.

Surový zemiak: na čo pomáha? Používajte ho doma aj v aute

Každý si náhodou niečo rozbije. Upratovanie skla je náročné, pretože sa ľahko porežete alebo roznesiete črepiny po celej miestnosti. V takom prípade rozrežte zemiak na polovicu a sklenené čiastočky doň jednu po druhej napchajte. Kefka ich nemusí dôkladne pozbierať a všetko sa v okamihu prilepí na zeleninu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí jedna lyžička denne. Regeneruje pečeň a redukuje vrásky na tvári

V zime sa vám zemiaky budú hodiť aj v aute. Ak bojujete so zahmlievaním okien, vezmite polovicu zemiaka a potrite okná zvnútra aj zvonku. Nechajte ju pôsobiť 5 minút a utrite ju handričkou z mikrovlákna. Škrob vytvorí na skle ochrannú vrstvu, takže sa nebude odparovať. Tento trik funguje aj na zahmlené zrkadlo v kúpeľni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *