Švédsky politik kritizuje EÚ: Rozhodujú za nás nikým nevolení úradníci!

301574086 619515692879457 8536506160333576527 n

Podľa lídra národno-konzervatívnej strany Švédski demokrati Jimmieho Akessona sa EÚ stala pre Švédsko „demokratickým problémom“, keďže legislatíva, ktorú zavádzajú nevolení bruselskí byrokrati, získava príliš veľký vplyv na rozhodovanie členských štátov – až do tej miery, že parlamentné voľby v jednotlivých krajinách strácajú zmysel.

Švédski demokrati, externý, ale kľúčový spojenec súčasnej menšinovej vlády, spustili vlnu kritiky Európskej únie v článku, ktorý napísal ich večný líder Jimmie Akesson.

Vrcholný predstaviteľ Švédskych demokratov nešetril slovami, keď vyzval na „vážne“ zhodnotenie členstva krajiny v únii.

V názorovom článku Akesson prirovnal EÚ k „kazajke“, v ktorej nemeckí, francúzski a poľskí politici rozhodujú o tom, aké auto si Švédi môžu kúpiť, aké drahé by mali byť pohonné hmoty a aké druhy stromov môžu Švédi vyrúbať na svojej vlastnej pôde.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po plastových slamkách chce EÚ zakázať ďalšie veci, ktoré nám zľahčujú život

Podľa najvyššieho švédskeho demokrata hrozí, že legislatíva EÚ bude mať taký veľký vplyv na rozhodovanie v krajine, že švédske parlamentné voľby čoskoro stratia význam.

„Politici a byrokrati iných krajín, ktorých nemôžeme zvoliť ani zosadiť, majú dnes väčší vplyv na švédsku legislatívu ako ja a moji zvolení kolegovia vo švédskom Riksdagu,“ napísal.

„Švédsko sa jednoducho vzdalo významnej časti nášho práva rozhodovať o sebe samých. Aj keď nás v únii zastupujú naši politici, sme v tomto kontexte príliš malí na to, aby sme niečo reálne zmenili. Samozrejme, že to tak nemôžeme mať,“ dodal Akesson a označil za „úžasné“, že 60 percent všetkých rozhodnutí vo švédskych samosprávach ovplyvňuje EÚ.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Akesson ďalej varoval, že vplyv EÚ na členské štáty rastie, a predpokladal pokračujúci presun moci do Bruselu. Osobitnú pozornosť zameral na snahu EÚ kontrolovať imigračnú politiku, čo je pre stranu kandidujúcu na protiimigračnej platforme jednou z kľúčových tém.

„Aj medzi Švédmi existuje široká podpora prísnej imigračnej politiky. Napriek tomu dnes bezprostredne hrozí, že ak nebudeme konať, EÚ prijme rozhodnutia, ktoré pôjdu presne opačným smerom,“ zdôraznil Akesson.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *