Takto si doma rýchlo vyrobíte domáce maslo a ušetríte na drahom z obchodu

Snimka obrazovky 2023 08 15 o 20.40.00

Nebudeme si klamať, ceny potravín v obchodoch sú veľmi vysoké. Často máme pocit, že preplácame, najmä keď kupujeme maslo. Vedeli ste, že si ho môžete pripraviť sami doma? Stačí vám na to jedna surovina a pohár. Recept je triviálny.

Domáce maslo v pohári je veľmi jednoduché na prípravu a chutí šialene. Možno ho obohatiť o rôzne prísady. Ideálny je cesnak, bazalka alebo kôpor. Maslo bude potom úplne aromatické.

Ako vyrobiť domáce maslo v pohári?

Maslo sa na našom stole objavuje veľmi často. Nevieme si bez neho predstaviť sendviče. Vďaka tejto ingrediencii chutia oveľa lepšie. Okrem toho ho používame na prípravu najrôznejšieho pečiva a na prípravu mnohých jedál. Jediné, čo nám nedá spať, je cena. Za maslo musíme zaplatiť veľa. Niekedy sa rozhodneme, že ho nebudeme kupovať alebo ho nahradíme margarínom či inými lacnými náhradami.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V obchode ich obchádzame. Čistia črevá ako vysávač a brucho je ploché

Už to nemusíme robiť, pretože si tento produkt môžeme ľahko pripraviť doma. Tento recept na maslo v pohári pochádza z kanálu YouTube s názvom bonkol. Potrebujete naň len dve veci – 30-percentnú smotanu a pohár.

Domáce maslo, ktorému sa nič nevyrovná

Nedá nám neprezradiť návod na prípravu tohto kulinárskeho zázraku. Najprv si pripravte smotanu a pohár. Tekutinu nalejte do nádoby, mala by siahať maximálne do polovice nádoby. Veko pevne uzavrite a začnite ho veľmi intenzívne pretrepávať. Robte to niekoľko minút. Medzitým môžete odpočívať, ale snažte sa rýchlo vrátiť k pretrepávaniu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Cítite sa po káve stále ospalí a vôbec nemáte viac energie? Toto robíte zle

Maslo vyberte z nádoby a na krátku chvíľu ho ponorte do studenej vody. Potom výrobok stlačte, aby ste sa zbavili prebytočnej tekutiny. Maslo z nádoby je teraz hotové. Môžete si ho hneď vychutnať. Stačí si ho natrieť na krajec chleba. Jeho chuť si okamžite zamilujete. Dobrým nápadom je pridať cesnak, bazalku alebo kôpor. Ak chcete výrobok použiť na prípravu koláča alebo nejakého iného pokrmu, nebude to žiadny problém.

Tu máte celý video-návod:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *