Takto zlé to v Chorvátsku to ešte nebolo. Turisti musia byť zavretí na izbách

dubrovnik 4106788 1920

Rekordná turistická sezóna v Chorvátsku zatiaľ neprináša len radosť. Krajina čelí vážnej prírodnej katastrofe spôsobenej premnožením komárov.

Turisti aj miestni obyvatelia sa sťažujú na obrovské množstvo tohto nepríjemného hmyzu, najmä na východnom pobreží, ktoré nedávno postihli záplavy.

Podľa odborníkov ide o premnoženie komára tigrovaného, tropického druhu, ktorý je schopný prenášať nebezpečné infekcie.

Ľudia čelia neustálym uštipnutiam a sú nútení používať silné repelenty, aby sa pred hmyzom ochránili. Niektorí turisti radšej zostávajú zavretí vo svojich domoch, pretože pobyt vonku je pre nich prakticky neznesiteľný.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Miestne orgány sa snažia situáciu riešiť, ale boj proti komárom nie je veľmi úspešný. V niektorých častiach krajiny sa dokonca uvažuje o vyhlásení stavu prírodnej katastrofy.

Očakávalo sa, že turistická sezóna bude rekordná, takže zvýšený počet komárov je veľkou prekážkou. Hoci je Chorvátsko stále atraktívnou turistickou destináciou, prítomnosť komárov môže niektorých návštevníkov odradiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Chorvátsko sa tak nachádza v zložitej situácii, keď sa musí vyrovnať s veľkým prílevom turistov a zároveň s premnožením komárov. Je potrebné nájsť účinný spôsob, ako znížiť počet hmyzu a zabezpečiť pohodlný pobyt turistov aj miestnych obyvateľov.

Dúfajme, že úrady nájdu rýchle a účinné riešenie tejto nepríjemnej situácie a že turistická sezóna bude napriek tomu úspešná a príjemná pre všetkých.

2 Replies to “Takto zlé to v Chorvátsku to ešte nebolo. Turisti musia byť zavretí na izbách

  1. No, nebilnejší článok som asi nečítal. Premnožené komáre hlavne na “východnom” pobreží Chorvátska. Prosím, to je ktoré to východné pobrežie, keď Chorvátsko má more len na západe svojej krajiny?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *