Tento spotrebič míňa najviac elektriny. Ostanete šokovaný, keď zistíte, ktorý to je

pexels markus spiske 218445

Ktorý spotrebič spotrebuje v domácnosti najviac elektrickej energie? Existuje niekoľko takýchto spotrebičov, ktoré sú skutočnými žrútmi energie. Je lepšie mať to na pamäti.

Máte predstavu, ktoré spotrebiče vo vašej domácnosti spotrebujú najviac elektrickej energie? Ak máte tieto vedomosti, môžete ich využiť ako kľúč k dennej úspore peňazí. Malé zmeny môžu výrazne znížiť vaše náklady na energiu a ponechať vám viac peňazí v peňaženke.

Ktorý spotrebič spotrebuje najviac elektrickej energie?

Typické sú tri domáce spotrebiče, ktoré spotrebujú značné množstvo elektrickej energie: sušička bielizne, umývačka riadu a indukčný varič. V prieskume sa ľudí pýtali, ktorý z týchto spotrebičov je podľa nich najväčším žrútom energie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pridajte tento predmet do chladničky a budete šetriť mesačne za elektrinu

Väčšina ľudí vyzdvihla sušičku bielizne, ale to nebola správna odpoveď. Ukázalo sa, že najviac energie počas jednej hodiny prevádzky spotrebuje indukčný varič. Podľa analýzy spoločnosti PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo) spotrebuje sporák za rok trikrát viac elektrickej energie ako chladnička a päťkrát viac ako práčka.

Samozrejme, tieto štatistiky sa líšia v závislosti od našich zvykov a životného štýlu. Dvojčlenná rodina, ktorá si objedná diétne stravovanie, nespotrebuje ani polovicu tohto rozsahu. Napriek tomu časté používanie indukcie prispeje k vysokým poplatkom za elektrinu.

Ktoré spotrebiče zvyšujú účty za elektrinu?

Tých spotrebičov, ktoré v našej domácnosti nadmerne spotrebúvajú elektrickú energiu a prispievajú k vyšším účtom, je oveľa viac. Medzi spotrebiče s najväčšou spotrebou prúdu patrí elektrický bojler (objem približne 120 l). Ak teda radi varíte a sprchujete sa trikrát denne, nečudujte sa, že máte vysoké poplatky za elektrinu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si doma vlastný sprej. Burina po ňom rýchlo vyschne

Ďalším spotrebičom, ktorý nás dokáže v priebehu roka poriadne oberať, je rýchlovarná kanvica. Ak varíte vodu niekoľkokrát denne, zakaždým musí spotrebič v krátkom čase odobrať veľa energie (to sa premieta do nákladov). Vybrať si môžete aj umývačku riadu, chladničku alebo žehličku, teda spotrebiče, bez ktorých si modernú domácnosť ťažko predstaviť. Preto ich používajte s rozvahou a len vtedy, keď ich naozaj potrebujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *