To si robí srandu? Heger v najchudobnejšom regióne pýtal peniaze od ľudí „Potrebujeme státisíce!“

heger 3

Eduard Heger, odvolaný slovenský premiér, vyšiel do ulíc v rámci predvolebnej kampane a verí vo svoju novú stranu, Demokratov.

Heger však nechodí len na promenádu, ale žiada aj bežných ľudí o peniaze na podporu svojej kampane. Vo videu z Rimavskej Soboty vysvetlil, že zatiaľ čo získať desaťtisíce eur nie je problém, jeho strana bude na úspešnú kampaň potrebovať státisíce dolárov.

Vybral sa preto do jednej z najchudobnejších oblastí Slovenska, do Rimavskej Soboty, kde oslovoval ľudí v baroch, obchodoch a na ulici, žiadal ich o podporu a ponúkal aj kvety pre ženy. Takýmto typom kampane jeho bývalý šéf Igor Matovič otvorene pohŕdal.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ak idete na dovolenku pozor! Takto si zlodeji označujú domy

Otázkou je, či slovenskí občania pomôžu Hegerovým demokratom, keď sa ich výsledky pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti do parlamentu. Zaujímavé je, že keď sa o podobnú taktiku približne pred rokom pokúšala iná strana, ľudia ju odsúdili.

Heger hovorí: „Dobrý deň, založili sme Demokratov a veľa ľudí sa k nám už pridalo. V nadchádzajúcich voľbách chceme bojovať za demokraciu. Nestačí však mať okolo seba dobrých ľudí, potrebujeme aj dobrú kampaň. A tá stojí peniaze. Dnes sa tu v Rimavskej Sobote pokúsim získať aspoň desať ľudí, ktorí nás podporia. Sami môžeme získať desaťtisíce, ale na dobrú kampaň potrebujeme státisíce.“ Na videu je vidieť, ako Heger beží ulicami, podáva si ruky s okoloidúcimi a žiada o podporu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete perlivé vody? Toto vám môžu urobiť so žalúdkom

Natíska sa otázka: ako môže strana budovať štruktúry, keď existuje len dva mesiace? Možno sa spolieha na zvyšky strany Spolu. Podľa nedávneho prieskumu agentúry Focus však viac ako tri štvrtiny respondentov Hegerovi nedôverujú.

Keď Peter Pellegrini, líder strany Hlas-SD, na straníckom mítingu vyhlásil, že v kampani sa budú spoliehať na ľudí, stretlo sa to s nevraživosťou. Hlavné médiá boli voči Pellegrinimu kritické, no k Hegerovi boli donedávna takmer láskavé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *