Toto ovocie vám krásne vyčistí vodný kameň. Nemusíte kupovať drahú chémiu

vodny kamen

Je aj váš vodovodný kohútik večne pokrytý vodným kameňom? Je to spôsobené tvrdou vodou, ktorá spôsobuje nepríjemné usadeniny. Ten časom blokuje voľný prietok vody. Ak sa ho chcete zbaviť, použite určité ovocie. Tentoraz to nie je citrón, ale niečo oveľa účinnejšie.

Domáce spôsoby upratovania vášho priestoru sú oveľa ekologickejšie ako používanie výrobkov z obchodu. Navyše väčšinu ingrediencií nájdete doma, takže nemusíte míňať príliš veľa peňazí na stále nové čistiace prostriedky. Výhod je celý rad, preto by ste sa mali zamyslieť nad zmenou svojich návykov a začať používať domáce čistiace triky. Dnes na vodovodnom kohútiku, ktorý sa veľmi ľahko pokryje vrstvou usadenín a vodného kameňa. Ako si s tým poradíte? Využite silu, ktorú vám ponúka … grapefruit.

Domáca grapefruitová čistiaca pasta

Hoci si väčšina myslí, že citrón je jediným ovocím na špeciálne úlohy, jeho bratranec, grapefruit, vôbec nezostáva pozadu. Je užitočný na rôzne povrchy, ale tentoraz ho použijeme na vodovodný kohútik pokrytý vodným kameňom, ktorý sa len ťažko dostáva do pôvodného stavu. Na tesneniach sa hromadí hrubý vodný kameň, ktorý okrem toho, že vyzerá nevzhľadne, začne blokovať prietok vody. Najlepšie je, ak sa vodovodný kohútik v takomto stave nenachádza, ale ak sa tak stane, nezabudnite použiť trik s grapefruitovou pastou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo znamená tento biely povlak na vašich sadeniciach? Kým ich vyhodíte, spozornite

Univerzálna čistiaca pasta sa skladá len z dvoch zložiek: 50 g kuchynskej soli a dužiny z polovice ovocia. Jediné, čo musíte urobiť, je spojiť tieto dve zložky tak, aby vznikla homogénna pasta, ktorú potom aplikujete pomocou kohútika. Obklad necháme pôsobiť približne hodinu, aby účinné látky mali šancu pôsobiť na celý povrch. Po uplynutí tejto doby začneme kohútik drhnúť kefou, aby mal rozprášený decht šancu hladko odísť z kovového povrchu. Tento trik bude fungovať na všetky druhy usadenín, dokonca aj na tie na hrncoch a panviciach. Je úplne ekologický a bezpečný pre väčšinu materiálov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si lepší domáci čistič kúpeľne, ako chémia z drogérie. Je to ľahké

Ako vyčistiť rúru pomocou grapefruitu?

Teraz, keď je kúpeľňa žiarivá, nezabudnite sa pustiť do kuchyne. Aj tam môžete využiť potenciál citrusov. Okrem čistiacej pasty sa oplatí urobiť aj čistenie rúry pomocou pary obohatenej o aktívnu šťavu. Ako na to?

Vyžmýkajte šťavu z jedného ovocia a pridajte rovnaké množstvo vody, potom tekutinu nalejte do rúry na pečenie. Rúru nastavte na 150 stupňov Celzia a vložte do nej nádobu. Keď sa voda odparí, šťava bude môcť pôsobiť na všetky nečistoty vo vnútri rúry. Keď sa tekutina odparí, vypnite rúru a otvorte dvierka. Keď trochu vychladne, pustíme sa do drhnutia stien, ktoré sú pokryté rozprašovanou špinou. Škvrny, zvyšky jedla alebo mastnoty zmiznú bez najmenších problémov.

Tento trik funguje aj v prípade silne znečistenej mikrovlnnej rúry, v ktorej je nepríjemný zápach zvyškov jedla. Zápach môžete odstrániť pomocou naparovača a trochu citrusovej šťavy.

One Reply to “Toto ovocie vám krásne vyčistí vodný kameň. Nemusíte kupovať drahú chémiu”

  1. Och Bože šak ste trápny. Nabudúce sem dajte opäť rozsiahli článok, v ktorom minimálne trikrát zopakujte to isté len inými slovami, že okrem citrónu, grapefruitu môžeme použiť aj „limetku“ 🤦🖕

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *