Toto robia bohatí ľudia hneď ako sa zobudia

pexels andrea piacquadio 3779409

Neexistuje jediný spôsob, ako uspieť, ale je užitočné poučiť sa zo skúseností ľudí, ktorí uspeli. Ukazuje sa, že mnohí z nich si vytvorili určité návyky, ktoré im uľahčujú sústredenie a zlepšujú náladu. Mnohé z nich sú jednoduché ranné rituály, ktoré môže praktizovať každý z nás.

Hovorí sa, že jedným z receptov na úspech je skoré vstávanie. Mnohí známi podnikatelia vstávajú za úsvitu a venujú sa ranným rituálom. Podľa odborníkov majú ľudia, ktorí vstávajú skoro ráno, viac energie a sú dôkladnejší. Doktor Travis Bradberry, ktorý je známym rečníkom a konzultantom, v článku na sieti LinkedIn tvrdí, že skoré vstávanie nestačí. Musíte si tiež vytvoriť určité ranné návyky, ktoré vám umožnia lepšie fungovať počas celého dňa.

Čo pijú a jedia úspešní ľudia?

Doktor Travis Bradberry uvádza osem návykov, ktoré je potrebné zaviesť, aby ste boli úspešní. Dva z nich sa týkajú vašej rannej stravy. Po prvé, mali by ste piť vodu s citrónom. Citrón okrem iného obsahuje vitamín C, draslík a antioxidanty. Jeho pridanie do vody, vypitej 15-30 minút pred prvým jedlom, vraj zaručí prísun energie. Odborník tiež radí jesť zdravé raňajky. Uvádza štatistiky, podľa ktorých sú ľudia, ktorí sa týmto odporúčaním riadia, menej náchylní na obezitu a problémy s vysokou hladinou cukru v tele. Okrem toho sú produktívnejší a majú lepšiu krátkodobú pamäť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Svetové celebrity prezradili, ako začali jesť aby schudli do vysnívaných postáv

Čo robiť ráno, aby ste boli úspešní?

Fyzická aktivita by mala byť dôležitou súčasťou rannej rutiny. Bradberry uvádza príklad zakladateľa spoločnosti Starbucks Howarda Schultza, ktorý každé ráno posielal zamestnancom motivačné e-maily a potom cvičil. O hodnote ranného cvičenia otvorene hovorí okrem iných aj Mark Zuckerberg a mnohí ďalší podnikatelia. Štúdie ukázali, že už 10 minút rannej aktivity zlepšuje koncentráciu a zvyšuje energiu.

Ak chcete byť úspešní, nemali by ste byť online hneď ráno. Spomínaný Howard Schultz zvykol ráno posielať e-maily, ale potom sa na chvíľu od technológií odpojil, aby mohol športovať a raňajkovať s rodinou. Nahradenie ranného surfovania po internete fyzickou aktivitou si pochvaľoval aj šéf spoločností Tesla a SpaceX Elon Musk.

Mnohí úspešní ľudia priznávajú, že od rána praktizujú meditáciu alebo tréning všímavosti. Je to dobrý spôsob, ako sa upokojiť a zbaviť stresu. Štúdie ukázali, že meditačné sedenia tiež zvyšujú schopnosť sústrediť sa a majú pozitívny vplyv na kreativitu a emocionálnu inteligenciu.

Ako si plánujete svoj deň, aby ste dosiahli úspech?

Doktor Travis Bradberry tvrdí, že ak chcete byť úspešní, mali by ste si svoje aktivity naplánovať podľa toho. Ako príklad uvádza Benjamina Franklina, ktorý vraj každý deň vstával o štvrtej ráno a urobil si plán na celý deň. Nemusíte vstávať tak skoro, ale mali by ste si každé ráno stanoviť ciele a zoznam úloh (ideálne si ich zapísať do zápisníka, kalendára alebo na kus papiera). To vám uľahčí splnenie všetkých vašich cieľov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí naliať do kanvice a vodný kameň zmizne úplne sám. Je to veľmi jednoduché

Po stanovení cieľov by ste sa mali uistiť, že váš denný plán je dosiahnuteľný. Mal by obsahovať len tie činnosti, o ktorých ste si istí, že ich môžete dosiahnuť. Koniec koncov, deň nie je z gumy. Aby ste si uľahčili prácu, napíšte si čas, ktorý je potrebný na každú činnosť, ktorú plánujete vykonať. Takto si môžete byť istí, že všetko stihnete.

Ak chcete uspieť, musíte sa tiež naučiť povedať nie. Ak si túto zručnosť nerozviniete, pravdepodobne si na seba vezmete príliš veľa záväzkov. Nedostatok asertivity môže mať žalostné následky. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí nevedia povedať nie, častejšie trpia stresom, pracovným vyhorením a depresiami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *