Takéto zásoby treba mať v prípade vojny. Každý by to mal vedieť

vojna jedlo kryt

Vojna je situácia, v ktorej by sme sa určite nechceli ocitnúť. Preto je užitočné zistiť, ako by mali vyzerať zásoby potravín v prípade ozbrojeného útoku. Musíme si uvedomiť, že počas katastrofy nastávajú vážne problémy so zásobovaním elektrickou energiou a vodou. V takejto situácii je výrazne obmedzený aj sortiment obchodov a časom už dochádza k nedostatku tovaru.

Každý deň počúvame o následkoch vojny alebo prírodných katastrof. Ľudia majú nedostatok vody a potravín a žijú v neustálom strachu o svoje živobytie a živobytie svojich blízkych. Vojna má mnoho poľutovaniahodných následkov, chýba voda a elektrina a obchody sú prázdne. Aj keď si myslíme, že sa nás to netýka, treba vziať do úvahy, že vojnové konflikty prebiehajú hneď za našimi hranicami, na Ukrajine. Žiaľ, budúcnosť nepoznáme, preto stojí za to zistiť, aké zásoby potravín by sme si mali pripraviť pre takúto eventualitu.

Zásoby potravín pre prípad vojny. Na čo musíme pamätať?

V prvom rade si musíme zabezpečiť zásoby vody. V takýchto ťažkých časoch je nedostatok vody na umývanie a varenie. V prípade vojny by sme si mali vytvoriť zásoby na dva týždne. Ak predpokladáme, že človek by mal vypiť 2 litre denne, takáto zásoba predstavuje 112 litrov pre štvorčlennú rodinu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nastriekajte si toto z domu na podrážky a nebude sa vám šmýkať na lade

Najskôr spotrebujeme produkty z chladničky a mrazničky, pretože v čase katastrofy sú problémy s dodávkou elektrickej energie. Takéto potraviny sa môžu veľmi rýchlo pokaziť. Treba si však uvedomiť jednu vec. Ak má chladnička dostatočnú izoláciu, dokáže udržať potraviny v chlade až niekoľko desiatok hodín. Spotrebič by mal byť vždy plný, pretože prítomnosť mnohých výrobkov predĺži jeho prevádzku.

Spomeňme si na suché výrobky, ktoré môžeme v skrinke skladovať. Hovoríme napríklad o ryži, kaši, múke a cestovinách, ktoré môžeme podľa možnosti uvariť, ale aj o výrobkoch, ktoré môžeme konzumovať bez tepelnej úpravy. Na tomto zozname máme napríklad sušienky, müsli tyčinky, chrumkavý chlieb alebo orechy. Oplatí sa tiež zásobiť sa čokoládou, pretože má povzbudzujúci účinok. Zásoby potravín môžeme doplniť aj o lyofilizované výrobky, napríklad o kisel, puding, polievky v prášku a kaše.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  EÚ si prichystala ďalšie bezpečnostné systémy do áut. Nenaštartujete, ak nesplníte toto

Na čo by sme ešte mali pamätať?

Ďalšími na zozname sú mäsové, zeleninové a rybie konzervy. Zásoby by ste si mali urobiť aj v prípade konzervovaného ovocia a zeleniny a jedál v pohároch. Výborným nápadom sú aj domáce konzervy, napríklad nakladané uhorky, ktoré nemusíme skladovať v chladničke. Ak si chcete niečo kúpiť v obchode, nezabudnite mať pri sebe hotovosť. Pri nefunkčných termináloch nebudete môcť za nič platiť kartou.

A čo varenie? Ak máme sporák na zemný plyn alebo drevo/uhlie, problém nebude taký veľký. Horšie to bude, ak máte indukčný alebo elektrický sporák. Preto sa odporúča zaobstarať si turistický varič s jedným alebo dvoma horákmi a plnou plynovou fľašou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *