Žiadne drahé krémy. Na suché ruky vám stačí cibuľa

pexels pixabay 161477

Ak máte veľmi suché ruky, domáce prostriedky ich môžu rýchlo zachrániť. Drsná, popraskaná pokožka je spojená s množstvom nepríjemných pocitov a vy ich môžete v okamihu zmierniť pomocou jedinej zeleniny. Jej nezvyčajné použitie prinesie okamžitú úľavu.

Práve na jeseň a v zime máme najčastejšie problémy so suchou pokožkou rúk. Suché mydlá na ruky nepríjemný pocit ešte zhoršujú a hydratačné krémy si s ním nie vždy dobre poradia.

Existujú však dva domáce prostriedky, ktoré rýchlo prinesú úľavu tým, že hĺbkovo vyživia a zjemnia drsné ruky. Potrebné ingrediencie už možno máte po ruke.

Ako sa zbavíte suchých rúk? Stačí kúsok jednej zeleniny

Mnohé ingrediencie z vašich kuchynských skriniek vám môžu pomôcť pri účinnej starostlivosti. Ak teda bojujete s drsnými a suchými rukami, siahnite po jednej obľúbenej zelenine. Hovorím samozrejme o cibuli. Ošúpte malý kúsok a prekrojte ho na polovicu. Vnútornou časťou cibule si masírujte suché ruky a šťavu zo zeleniny si votrite aj do nechtov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí toto jedno ovocie v dome a pavúky budú utekať ako o život

Bude to mať vyživujúci a zmäkčujúci účinok, čím sa zbavíte hrubej suchosti. Zároveň vaše ruky zvlhčí a zároveň posilní vaše nechty a škvrny rýchlo zmiznú. Pred prvým použitím si však urobte alergický test. Ak je všetko v poriadku, používajte ho pravidelne, keď klasické krémy na ruky nestačia.

Čo na veľmi suché ruky? Na pomoc prichádza domáca maska

Raz týždenne sa oplatí vyrobiť si aj domácu masku, ktorá pokožku vyživí a hydratuje. Ľahko ju pripravíte z toho, čo máte v kuchyni. Budete potrebovať polievkovú lyžicu medu. Ak je hrudkovitý, zohrejte ho, aby mal tekutú konzistenciu. K medu pridajte polievkovú lyžicu hustého prírodného jogurtu a čajovú lyžičku olivového oleja alebo iného obľúbeného oleja, napríklad kokosového alebo zo sladkých mandlí. Všetky ingrediencie dôkladne premiešajte a potom si ich vmasírujte do rúk.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ak chcete schudnúť, mali by ste vypiť toľkoto káv denne

Na zintenzívnenie hydratačného a revitalizačného účinku zabaľte ruky do potravinovej fólie. Masku nechajte na rukách 15 až 20 minút a potom ju opláchnite vlažnou vodou. Nakoniec vmasírujte svoj obľúbený krém na ruky. Aj v tomto prípade vykonajte pred prvým použitím test citlivosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *