Nenabíjajte mobil cez noc. Môže sa stať niečo, čo vás bude stáť život

nabijanie

Nabíjanie telefónu alebo tabletu počas spánku? Buďte opatrní, pretože táto chyba vás môže vyjsť draho. Odborníci varujú ľudí, aby nenechávali elektronické zariadenia v noci pripojené do zásuvky, pretože by sa to mohlo skončiť tragicky.

Nabíjanie zariadenia v noci je pohodlné, pretože ho aj tak nepoužívate. Mnohí ľudia si telefón pripájajú, keď idú spať, aby mali ráno plnú batériu.

Ukazuje sa, že táto obľúbená chyba môže mať nepríjemné následky. Odborníci upozorňujú, že je to krátka cesta k požiaru.

Nenechávajte telefón cez noc pod nabíjačkou. Hasiči upozorňujú, že ide o častú príčinu požiarov

Prípadov požiarov v dôsledku nabíjania telefónu pribúda. Pred niekoľkými rokmi bol vysoko medializovaný prípad 11-ročného dieťaťa, ktoré zaspalo so zapojeným tabletom počas sledovania programu. Rodičia dieťaťa zacítili zápach spáleniny a chlapcova izba sa dusila dymom. Nebyť reakcie rodičov, mohlo dôjsť k tragédii.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí toto jedno ovocie v dome a pavúky budú utekať ako o život

Hasiči apelujú, aby sa spotrebiče za žiadnych okolností nenechávali zapojené cez noc. Už pred niekoľkými rokmi hovorca poľských hasičov Sławomir Brandt v rozhovore pre Polsat News upozornil, že mnohé požiare sú spôsobené elektrickými skratmi. – V priemere jeden z každých siedmich požiarov, ktoré vzniknú v našich domoch a bytoch. (…) Predstavuje to druhú príčinu požiarov v obytných objektoch po závadách a nesprávnej prevádzke vykurovacích zariadení a inštalácií, povedal.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nikdy to nerobte s jahodami pred ich opláchnutím. Stratia všetku svoju chuť

Ako bezpečne nabíjať telefón? Odpovedá odborník

Paul Shaw, vedúci oddelenia vyšetrovania požiarov v Staffordshire, varuje ľudí, aby pri nabíjaní telefónu alebo tabletu neodkladali svoje zariadenie na horľavé miesta. – Nedávajte telefóny pod vankúše ani ich nenabíjajte na posteľnej bielizni. Batéria sa potom príliš zahrieva,“ vysvetlil v rozhovore pre denník The Guardian. Zdôraznil tiež, že riziko požiaru je menšie, ak používate originálnu nabíjačku a kábel pre zariadenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *