Každé ráno a večer vypite túto šťavu a vaše brucho bude chudnúť

pexels toni cuenca 616833

Zelené smoothie z prírodného jogurtu, špenátu a avokáda je chutný a zdravý spôsob, ako doplniť stravu o cenné živiny. Každá z týchto potravín má mnoho zdraviu prospešných vlastností, ktoré môžu nielen podporiť chudnutie, ale aj zlepšiť fungovanie celého tela.

Čo piť pre ploché brucho? Zelené smoothie z prírodného jogurtu, špenátu a avokáda je dokonalou kombináciou ingrediencií, ktorá vás zbaví nadváhy a zároveň dodá telu energiu a množstvo živín. Tento kokteil vás zasýti hladom, zlepší metabolizmus, zvýši spaľovanie tukov, posilní imunitu, zlepší stav pokožky, vlasov a nechtov a postará sa o zdravie srdca, ciev, očí a mozgu. Prečo toľko výhod v nápoji s iba tromi zložkami?

Zelené smoothie s jogurtom, špenátom a avokádom. Prečo ho zaradiť do svojho jedálnička?

Začnime tým, že základom smoothie je prírodný jogurt, mimoriadne zdravý fermentovaný mliečny výrobok. Obsahuje bielkoviny, ktoré zvyšujú pocit sýtosti a urýchľujú spaľovanie kalórií, vápnik, fosfor, ako aj draslík, ktorý zabraňuje zadržiavaniu vody v tele. Prírodný jogurt je tiež zdrojom probiotík, ktoré sú mimoriadne dôležité pre správne fungovanie čriev – zlepšujú trávenie a zlepšujú vstrebávanie živín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajný recept záhradkára. Týmto zalievajte paradajky a budú sladučké

Ďalšou zložkou zeleného smoothie pre ploché brucho je špenát – listová zelenina, ktorá obsahuje veľa vitamínu C, K, A, E, kyseliny listovej, železa, horčíka a vlákniny. Okrem toho sú listy tejto zelenej zeleniny zdrojom draslíka a vitamínov skupiny B, ktoré priaznivo pôsobia na spaľovanie sacharidov a tukov – urýchľujú metabolizmus.

Avokádo – ďalšia zložka zeleného smoothie – sa vyznačuje vysokým obsahom nenasýtených tukov. Ako je známe, tieto tuky majú priaznivý vplyv na hladinu cholesterolu, znižujú LDL (zlú) frakciu a zvyšujú HDL (dobrú) frakciu. Avokádo navyše prispieva k pocitu sýtosti – je ľahké ho zjesť, a tak na dlhší čas uspokojiť pocit hladu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Starý záhradkár prezradil lacné a najlepšie hnojivo pre paradajky

Zelené smoothie s 3 zložkami pre ploché brucho. Recept

Ingrediencie: 1:

200 ml prírodného jogurtu,
polovica avokáda,
hrsť čerstvého špenátu.
Príprava: Všetko rozmixujte do hladka. Pre väčšiu sladkosť môžete smoothie rozmixovať s banánom, medom, namočenými datľami alebo sušenými slivkami. Smoothie pite každý deň a prvé výsledky by ste mali vidieť približne po siedmich dňoch (samozrejme, pri zachovaní vyváženej stravy).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *