Triky ako ušetriť doma za elektrinu. Jednoduché veci a eurá máte v peňaženke

elektrina

Z roka na rok sa zvyšujú poplatky za vodu, likvidáciu odpadu, elektrinu alebo plyn. Napriek tomu môžete znížiť spotrebu elektrickej energie približne o 30 % a nezaťažovať tak svoj domáci rozpočet. Tieto triky vám umožnia výrazne znížiť spotrebu energie. Vaše účty budú oveľa nižšie.

Ako znížite spotrebu elektrickej energie v domácnosti? Je to jednoduchšie, ako si myslíte. Stačí, ak zavediete niekoľko zmien.

Takto ušetríte na svojich účtoch

Úspora elektrickej energie nemusí zahŕňať obete alebo sedenie v tme s jedným rozsvieteným svetlom. Nielen spotrebiče, ktoré v súčasnosti používate, spotrebujú veľa elektrickej energie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedlá s najväčším počtom rakovinotvorných látok. Slováci ich jedia denne

Zamyslite sa nad tým, ako často nastavujete práčku a umývačku riadu na plný výkon, či periete len niekoľko kusov oblečenia alebo umývate len niekoľko riadov. Takéto spotrebiče zapínajte len vtedy, keď sú plné. Takto už začnete šetriť peniaze.

Účty však znížite oveľa viac, keď uplatníte triky uvedené nižšie. Ako znížite spotrebu elektrickej energie v domácnosti? Je to jednoduchšie, ako si myslíte!

Tu je návod, ako znížiť svoje účty za elektrinu

Vedeli ste, že elektrické spotrebiče, ktoré nie sú zapnuté, ale sú zapojené do zásuvky, spotrebujú veľa elektrickej energie? Oplatí sa na to myslieť a odpojiť nabíjačky alebo lišty pre set-top box a televízor na noc a keď ste v práci alebo na niekoľko dní preč.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte toto s práčkou a vydrží aj 20 rokov. Skoro nikto to nevie

Ušetríte tak veľa peňazí. Doma vymeňte žiarovky za úsporné, ktoré nepotrebujú takú veľkú spotrebu energie. Mali by ste tiež premýšľať o výmene starej chladničky, umývačky riadu alebo práčky za takú, ktorá už má energeticky úspornú funkciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *