Tvrdo proti Rusku! EÚ zavedie sankcie proti Moskve po celom svete

valery tenevoy fuZ443b1Amk unsplash

Európska komisia navrhla rozšíriť protiruské obchodné obmedzenia na spoločnosti v mnohých krajinách, ktoré obchodujú s Moskvou, vrátane Číny a Spojených arabských emirátov, informovala v pondelok agentúra Bloomberg s odvolaním sa na dokumenty.

Opatrenie sa údajne zameria na približne 35 podnikov v pevninskej Číne a Hongkongu, ako aj na firmy v Uzbekistane, Arménsku a Spojených arabských emirátoch za údajnú podporu ruského vojensko-priemyselného komplexu.

Výkonná moc bloku vyzvala na „prísnejšie vývozné obmedzenia týkajúce sa tovaru a technológií dvojakého použitia, ako aj tovaru a technológií, ktoré by mohli prispieť k technologickému zlepšeniu ruského obranného a bezpečnostného sektora“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

Na zozname sa údajne nachádza niekoľko iránskych spoločností, na ktoré sa predtým vzťahovali sankcie EÚ za údajné dodávky dronov do Moskvy, ako aj stovky ruských firiem.

Zákonodarcovia z 27 členských štátov EÚ majú 10. mája rokovať o tom, čo sa považuje za 11. balík protiruských sankcií bloku. Očakáva sa, že nová éra sankcií bude zahŕňať kroky na zabránenie taktike vyhýbania sa sankciám, ktorá sa používala proti predtým zavedeným opatreniam.

Začiatkom tohto týždňa denník Financial Times informoval, že orgány EÚ navrhli zaradiť na zoznam subjektov, na ktoré sa vzťahujú obchodné obmedzenia, dve spoločnosti z pevninskej Číny – 3HC Semiconductors a King-Pai Technology – a päť spoločností z Hongkongu vrátane Sinno Electronics, Sigma Technology, Asia Pacific Links, Tordan Industry a Alpha Trading Investments.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V Chorvátsku sa do mora vôbec nedá ísť. Pozrite sa, čo sa stalo

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Wenbin v komentári k tejto správe uviedol, že Peking je proti akýmkoľvek opatreniam, ktoré využívajú čínsko-ruské vzťahy ako zámienku na poškodenie obchodnej spolupráce. Úradník varoval, že v prípade uvalenia sankcií čínske orgány podniknú rázne kroky na ochranu národných záujmov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *