Ruské jednotky opustili pozície pri Bachmute, tvrdí šéf Wagnerovcov

prigozin

Šéf ruskej skupiny Wagner obvinil ruskú vojenskú jednotku z úteku z pozícií pri Bachmute na východe Ukrajiny, čo je jeho najnovší ostrý útok na vojenské vedenie Moskvy.

„Dnes sa robí všetko preto, aby sa frontová línia rozpadla. Dnes jedna z jednotiek ministerstva obrany utiekla z jedného z našich bokov a opustila svoje pozície. Všetci utiekli,“ povedal Jevgenij Prigožin, ktorý predtým pohrozil, že 10. mája stiahne svojich bojovníkov z Bachmutu, ak nedostane veľmi potrebnú muníciu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nové vysoké pokuty pre turistov v Chorvátsku. Slováci to robia často

Vo videozázname zverejnenom v utorok v aplikácii na zasielanie správ Telegram Prigožin povedal, že vojaci utekajú kvôli „hlúposti“ veliteľov ruskej armády.

„Vojak by nemal zomrieť kvôli absolútnej hlúposti svojich veliteľov,“ povedal. „Príkazy, ktoré dostávajú zhora, sú absolútne zločinecké.“

Ruské ministerstvo obrany neskôr v priebehu dňa vo vyhlásení uviedlo, že „útočné jednotky“ – čo je zvyčajne označenie pre jednotky Wagner – „pokračujú v boji v západnej časti“ Bachmutu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Ministerstvo uviedlo, že ruskí výsadkári „poskytovali pomoc“, ale nespomenulo Prigožinovo obvinenie, že vojaci opustili svoje pozície.

Vagner stál na čele moskovského boja o východoukrajinské mesto, ktoré malo pred vojnou približne 70 000 obyvateľov, ale v posledných týždňoch sa vnútorné rozpory prehĺbili, pričom Prigožin opakovane obviňoval Rusko, že jeho skupine neposlalo dostatok zbraní.

Bitka o Bachmut je zatiaľ najdlhšou a najkrvavejšou bitkou ukrajinskej vojny, pričom každá strana stratila tisíce vojakov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *