Ukladáte poháre hore dnom? Je to obrovská chyba, riskujete toto

pohare

Tik Tok a Instagram sú skutočnou zlatou baňou poznatkov o skladovaní a udržiavaní poriadku. Niektoré patenty posúvajú upratovanie na novú úroveň. Tento, ktorý zverejnil používateľ používajúci meno bs.hidden.secrets, šokoval nejedného človeka. Objavte, ako uskladniť okuliare.

Publikácia je o tom, ako skladovať poháre. Väčšina z nás ich hneď po umytí odloží hore dnom. Možno si myslíte, že tým znižujeme usadzovanie prachu na nich. Ako sa ukazuje, je to chyba, ktorá nás môže vyjsť veľmi draho, ako dokazuje tiktoker @bs.hidden.secrets. Video bolo videné viac ako 3,6 milióna krát. Prečo by okuliare nemali byť umiestnené hore nohami? Vysvetľujeme.

Ako odkladáte poháre?

Väčšina pohárov je vyrobená zo skla. Majú rôznu výšku, šírku a dokonca aj hrúbku. Ide o veľmi chúlostivé nádoby, ktoré sa môžu nechtiac zničiť v priebehu niekoľkých okamihov. Podľa tiktokera môže k náhodnému rozbitiu skla prispieť aj ukladanie pohárov okrajom nadol.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kľúčová vec, čo robiť, aby ste mali krásne hustý zelený trávnik, o ktorej vie málokto

Keď položíte pohár hore dnom, celá váha pohára bude spočívať na najkrehkejšej časti. Teóriu potvrdil odborník Kaye Wagner zo spoločnosti Home Steady v rozhovore pre webovú stránku The Sun. ‚Niektoré poháre majú veľmi jemný okraj, ktorý neudrží celú váhu skla,‘ vysvetľuje.

Pod publikáciou sa objavilo mnoho pozitívnych komentárov, ale aj niekoľko skeptických. ‚V tom prípade musia mať moji rodičia poháre z ocele,‘ komentoval jeden používateľ.

Ako sa dá predĺžiť „životnosť“ pohárov?

Ako teda skladovať poháre, aby vydržali čo najdlhšie? Jednoducho ich prestaňte dávať hore nohami. Toto pravidlo platí aj pre poháre na víno alebo šampanské.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jete len červenú časť melóna? Je to chyba, o veľa prichádzate

Nezabúdajte tiež na správne umývanie pohárov. Tenké sklo nie je vhodné do umývačky riadu, pretože vysoké teploty by mohli poškodiť jeho jemný povrch. Ako ich teda čistiť? Najjednoduchší spôsob je použiť mäkkú hubku s malým množstvom prostriedku na umývanie riadu.

Na čistenie používajte teplú, ale nie horúcu vodu. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa na povrchu objavili šmuhy, vyrobte si domáce leštidlo na sklo. Po dôkladnom umytí naplňte drez malým množstvom studenej vody. Pridajte do nej tri polievkové lyžice octu a do tohto roztoku ponorte čisté poháre. Pripravte si čistú, mäkkú handričku a poháre ňou utrite do sucha. Leštenie už nie je potrebné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *