Ukrajinci chcú zabiť Putina, teraz prišla odpoveď priamo z Ruska

putin zelensky spolu stretnutie

Ukrajinské vedenie opäť preukázalo svoju „teroristickú“ povahu, keď sa vyhrážalo atentátom na prezidenta Vladimira Putina, uviedol tlačový tajomník Kremľa Dmitrij Peskov a zároveň ubezpečil, že ruský líder je dobre chránený.

„Teroristický režim hovorí o svojich teroristických ambíciách,“ povedal Peskov vo štvrtok pre televíznu stanicu Rossija 24.

Hovorca komentoval priznanie Vadima Skibitského, zástupcu šéfa ukrajinskej Hlavnej správy rozviedky (GUR), ktorý v stredu pre nemecký Die Welt povedal, že Putin je na zozname zabitých osôb jeho agentúry.

Peskov uviedol, že takéto vyhlásenia svedčia o tom, že vojenská operácia, ktorú Rusko začalo na Ukrajine vo februári 2022, bola „viac ako opodstatnená, viac ako potrebná a že ju treba dokončiť“.

Na otázku, či bola po hrozbe z Kyjeva posilnená ochranka ruského prezidenta, Peskov odpovedal: „Verte mi, naše bezpečnostné služby poznajú svoju prácu a vedia, čo robia.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Skibickij v rozhovore tvrdil, že Putin „si všíma, že sa k nemu stále viac približujeme“, a naznačil, že ukrajinskí agenti sa k nemu doteraz nedokázali dostať, pretože ruský líder „zostáva zalezlý“. Spravodajský dôstojník tiež uviedol, že GUR sa „snaží zabiť“ šéfa súkromnej vojenskej spoločnosti Wagner Jevgenija Prigožina, ruského ministra obrany Sergeja Šojgu a náčelníka generálneho štábu Valerija Gerasimova.

Začiatkom mája protivzdušná obrana zneškodnila dve malé bezpilotné lietadlá, ktoré sa pokúšali zasiahnuť Putinovu rezidenciu v Kremli v Moskve. Ruský vodca sa tam v čase neúspešného útoku nenachádzal a nikto nebol zranený.

Napriek tomu, že ukrajinské orgány popreli akúkoľvek účasť, Moskva označila tento incident za „vopred naplánovaný teroristický čin“ a pokus o atentát na Putina, ktorý spáchal Kyjev.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Kremeľ prisľúbil, že Rusko na nálet odpovie „kdekoľvek a kedykoľvek to bude považovať za potrebné“, zatiaľ čo vysokopostavený zákonodarca Vjačeslav Volodin vyzval na použitie „zbraní schopných zastaviť a zničiť kyjevský teroristický režim“.

Rusko obviňuje vládu ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského zo zapojenia sa do „teroristickej taktiky“ od jesene minulého roka, keď uviedlo, že Ukrajina sa zameriava na ruskú infraštruktúru vrátane jadrových zariadení a strategického Krymského mosta. Po týchto obvineniach nasledovalo spustenie rozsiahlej raketovej kampane na Ukrajine, ktorá spôsobila vážne škody v energetickom systéme krajiny a vyčerpala možnosti ukrajinskej protivzdušnej obrany.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *