USA nechcú povedať, čo bude s agresívnymi vojakmi, ktorí vyčíňali vo Zvolene

americky vojak utok agresivny slovensko

Zvolen – Dvaja americkí vojaci, ktorí sa nachádzajú na Slovensku v rámci prítomnosti NATO, boli odvolaní zo svojho pôsobenia po incidente, ku ktorému došlo medzi nimi vo Zvolene. Americké veľvyslanectvo na Slovensku sa verejne ospravedlnilo za správanie svojich vojakov. Píše o tom portál RTVS

Roztržka medzi americkými vojakmi sa odohrala vo večerných hodinách na jednom zo sídlisk v blízkosti obchodného centra. Strážnik privolal políciu potom, čo zistil, že cudzí štátni príslušníci sa tam do seba verbálne aj fyzicky pustili. „Policajti na mieste zistili, že ide o amerických vojakov, ktorí boli v čase osobného voľna. Občania Slovenskej republiky sa do incidentu nezapojili,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, Mária Faltániová.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na európsky kontinent sa ženie veľká hrozba. Slovensko sa tomu nevyhne

Podľa polície vojaci nenarobili žiadnu škodu a s políciou spolupracovali pri ich zadržaní. Veľvyslanectvo USA na Slovensku reagovalo na tento incident a vojaci dostali dôsledky za svoje správanie.

„Vojaci boli odvolaní zo Slovenska z tohto dôvodu a teraz očakávajú disciplinárne opatrenia zo strany ich veliteľov,“ uviedlo americké veľvyslanectvo vo svojom ospravedlnení zverejnenom na sociálnych médiách.

Udalosť bola účelovo zveličená

V súčasnosti na Slovensku pôsobí približne 1400 vojakov z Česka, Slovinska, Nemecka a Spojených štátov. Z celkového počtu vojakov je 166 Američanov.

Ministerstvo obrany reagovalo na niektoré vyjadrenia politikov týkajúce sa tohto incidentu. V stanovisku uviedli, že „vzájomnou slovnou potýčkou neohrozili a neútočili na verejnosť, nespôsobili žiadne škody na zdraví ani majetku. Napriek tomu však vnímame snahu celú vec účelovo zveličiť.“ Mestá a obce, ktoré susedia s vojenským strediskom, nemajú negatívne skúsenosti so zahraničnými vojakmi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len blázon vyhodí kôstky z čerešní. Takto ich dokážete využiť

„U nás v Sliači nemáme s nimi žiadne konflikty. Aj keď prichádzajú do mesta, správajú sa civilizovane. Nevyhľadávajú konflikty ani ich nevyvolávajú a zatiaľ sme od občanov neprijali žiadne sťažnosti,“ dodala primátorka mesta Sliač, Ľubica Balogová.

Americké ministerstvo obrany už prijalo opatrenia, aby sa podobný incident neopakoval, ale zatiaľ neprezradilo ich konkrétny charakter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *