Ukrajinka prišla na Slovensku do banky a chcela si vložiť niekoľko miliónov eur

money gcca778d05 1920

Krajská prokuratúra v Bratislave rieši zaujímavý prípad týkajúci sa podozrenia z legalizácie výnosu z trestnej činnosti, konkrétne z prania špinavých peňazí, informuje o tom PLUS 7 DNÍ.

Prípad sa začal ešte na prelome leta a jesene v roku 2022, keď mladá Ukrajinka prišla do banky s tým, že si chce otvoriť účet a vložiť naň hotovosť. Zamestnanec banky však bol šokovaný, keď zistil, že má pri sebe viac ako dva milióny eur. Banka musí takéto neobvyklé operácie nahlásiť podľa zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dôchodcom začnú brať vodičské preukazy a pošlú ich do autobusov?

Finančná spravodajská jednotka prijala, analyzovala, vyhodnotila a spracovala hlásenia o neobvyklých obchodných operáciách a odstúpila vec orgánom činným v trestnom konaní, keďže skutočnosti nasvedčovali, že bol spáchaný trestný čin. V októbri 2022 vydal prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I príkaz na zaistenie finančných prostriedkov na bankovom účte a prípad sa dostal k Krajskej prokuratúre v Bratislave.

Aj keď štátny orgán nemôže aféru bližšie komentovať, závažnosť spáchaného trestného činu pri legalizácii výnosu z trestnej činnosti je pri obzvlášť závažných prípadoch odstupňovaná od zavinenia, ale aj od rozsahu činu. Pri úmyselnej legalizácii sa výška trestnej sadzby pohybuje od dva až päť rokov až po najvyššiu trestnú sadzbu, ktorá je na úrovni dvanásť až dvadsať rokov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *