Umyte si zábradlie pomocou tohto výrobku. Na vašom balkóne sa neobjavia žiadne holuby

creatures 4756379 1920

Tieto vtáky sú častými návštevníkmi balkónov a môžu sa na nich dokonca usídliť. Zanechávajú nielen nepríjemný trus, ale sú aj hlučné. Stačí použiť niekoľko trikov a určite sa odsťahujú a vyhnú sa balkónu zďaleka. Pozrite si, ako odplašiť holuby z balkóna.

Holuby sú obľúbené a známe vtáky, ktoré sa vyskytujú na námestiach a v parkoch, pretože im nevadí ruch mesta. Dokážu sa rozmnožovať až päťkrát do roka, čoho výsledkom sú celé kŕdle. Často hniezdia na balkónoch a nie je ochotné ani ľahké sa ich zbaviť. Existujú však domáce a účinné spôsoby, ako ich rýchlo odplašiť.

Ako odplašiť holuby pomocou pachu?

Veľmi často nič nezmôže ani zničenie hniezda, pretože vtáky sa na dané miesto vrátia a opäť sa tam usadia. Preto je dobrým spôsobom použitie vôní, ktoré tieto vtáky neznášajú:

  • Potieranie zábradlia, nábytku a parapetov liehovým octom holuby odradí. Môžete použiť samotný ocot alebo ho zriediť s vodou, ale je potrebné túto činnosť pravidelne opakovať;
  • éterické oleje z eukalyptu, mäty piepornej a citrónu sú skutočnými prostriedkami na odradenie holubov. Stačí zmiešať niekoľko kvapiek vybranej vône s vodou, naliať ju do fľaše s rozprašovačom a postriekať miesta, kde sa vtáky objavujú najčastejšie;
  • čierne mydlo zmiešané s vodou bude mať tiež požadovaný účinok pri odháňaní holubov.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakajte. Čučoriedky to potrebujú teraz a čas sa kráti

Čo odradí holuby z balkóna?

Existuje množstvo domácich potrieb, ktoré, ak ich necháte na balkóne, budú pôsobiť ako strašiak, ale nie pre vrabce, ale pre holuby. Tieto vtáky nemajú rady pohyb a trblietanie, takže sa dajú veľmi ľahko odradiť:

  • zrkadlo;
  • girlandy z CD;
  • balóny priviazané k zábradliu;
  • farebné reklamné tašky;
  • malé ventilátory.

Ak tieto metódy nie sú presvedčivé, použite holubie hroty, ktoré možno ľahko pripevniť na okraje okenných parapetov a zábradlí. Výhodou tohto doplnku je, že je neviditeľný a účinný. Podobný efekt dosiahnete aj s natiahnutým tenkým drôtom. Stačí ho rozvinúť niekoľko centimetrov nad miestom, kde holuby sedia, a vyvedie vtáky z rovnováhy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte a naneste na škáry a silikón. Budú snehobiele

Prírodné odstrašujúce prostriedky

Tieto metódy majú mnoho výhod, ale najdôležitejšou je, že sú šetrné k životnému prostrediu a neškodné pre človeka. Stačí, ak si na balkóne zasadíte napríklad levanduľu, rozmarín alebo mätu piepornú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *