Urobte si domáce „očkovanie“ proti chrípke, ktorá útočí na jeseň. Choroba vás obíde

imunitne drinky

Chladné obdobie je v plnom prúde. Preto sa oplatí postarať sa o svoje zdravie a pripraviť si „injekciu“ na posilnenie imunity. Tento nápoj je skutočnou vitamínovou bombou a navyše skvele chutí! Prečítajte si celý recept a už nikdy nebudete musieť brať lieky z lekárne.

Na jeseň a v zime nie je ťažké prechladnúť. Nízke teploty, daždivé a veterné dni to len podporujú, najmä ak máte zníženú imunitu. Tu je liek na tento stav.

Ako sa starať o imunitu?

Najčastejšie počas chrípkového obdobia siahame po známych liekoch. Ich ceny sú rôzne, rovnako ako ich účinky, ktoré nie vždy prinášajú očakávané výsledky okamžite. Lepšie je siahnuť po prírodných a osvedčených spôsoboch, ako je cesnakový alebo cibuľový sirup. Niektorí ľudia si ho vyrábajú aj z púpavy a borovice. Tie sa už po generácie používajú na boj s infekciami dýchacích ciest a katarmi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajná prísada, ktorá urobí z praženice luxusné raňajky. Takto ju varia profesionáli

Aj keď nechutia najlepšie, sú to spoľahlivé prostriedky, keď ide o prechladnutie. Na problémy s hrdlom sa odporúča aj pitie mlieka s medom, zázvorom alebo kurkumou. Tento nápoj zahrieva a posilňuje organizmus. Kurkuma môže byť aj základom injekcie na posilnenie imunity. Pri pravidelnom pití nám poskytuje ochranu a poriadnu dávku vitamínu C. To však nie sú jediné výhody tohto nápoja.

Recept na injekcie na imunitu

Obsahuje aj mnoho ďalších vitamínov, minerálov, aminokyselín a esenciálnych olejov. Takáto zmes pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, antivírusovo, antipyreticky a expektorantne. Zároveň zmierňuje príznaky infekcie, ako je bolesť hrdla, kašeľ a čistí dutiny. Takúto injekciu môžete piť na imunitu preventívne, ale aj v prípade rozvinutej infekcie. Tu je návod, ako si ho pripraviť:

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte tieto potraviny každý deň a budete mať sokolí zrak. Rýchlo uvidíte rozdiel

Zloženie:

Pohár prevarenej a vychladenej vody,
citrón
grapefruit,
pomaranč,
2 strúčiky cesnaku,
3 plátky čerstvého zázvoru,
3 lyžice medu,
1/2 čajovej lyžičky kurkumy.

Príprava:

Ovocie umyjeme a osušíme.
Vyžmýkajte z nich šťavu.
Nalejte ju do mixéra.
Pridajte cesnak, zázvor a med.
Pridajte šálku vody.
Pridajte kurkumu.
Celú zmes rozmixujte.
Zmes prelejte do sklenenej fľaše alebo pohára.
Hotové antipyretikum skladujte v chladničke až 3 dni.

Imunitná injekcia pripravená na báze citrusových plodov a kurkumy bude veľmi aromatická a chutná, takže ju budú s radosťou piť aj deti. Zázvor dodá mierne pikantnú príchuť, zatiaľ čo med sladkú. Cesnak bude pôsobiť ako antibiotikum. Pite ho nielen na jeseň a v zime, ale aj na jar a v lete na posilnenie imunity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *