• 13 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Urobte toto každé ráno pred raňajkami a začnete chudnúť tuk

Urobte toto každé ráno pred raňajkami a začnete chudnúť tuk

Jablčný ocot, silná čierna káva alebo voda s citrónom? Dr. Michał Wrzosek vyvracia mýty o výžive a uvádza návyky, ktoré sa oplatí zaviesť do rannej rutiny. Tieto aktivity v kombinácii so zdravou stravou a cvičením prospejú procesu chudnutia.

Dr. Michał Wrzosek spomenul predpoludňajšie návyky, ktoré môžu pomôcť procesu chudnutia. Na portáli zywienie.medonet.pl uviedol tri aktivity, ktoré sa oplatí implementovať do rannej rutiny. Zdôraznil, že tieto postupy nie sú zázračným spôsobom chudnutia, ale spolu s vyváženou stravou a fyzickou aktivitou môžu priniesť mnoho priaznivých účinkov.

Ranné návyky na podporu chudnutia. Dr. Michał Wrzosek navrhuje

V prvom rade si musíte uvedomiť, že oveľa dôležitejšie ako to, čo robíte pred raňajkami, je to, čo jete na raňajky, či ste fyzicky aktívni a či je vaša strava vyvážená. Existujú však určité aktivity, ktorých pravidelné vykonávanie v kombinácii so správnym stravovaním môže pomôcť pri chudnutí.

Doktor Michal Wrzosek vysvetľuje, že jedným z návykov, ktoré môžu pomôcť pri chudnutí, je pravidelné váženie sa pred raňajkami. Nejde o to, aby ste sa na váhu postavili každý deň, ale o to, aby ste si vytvorili pravidelný rytmus merania, napr. raz týždenne, nevyhnutne na lačný žalúdok (!) – vtedy sú výsledky merania najspoľahlivejšie a najvierohodnejšie. Podľa odborníka pravidelné používanie váhy pomáha kontrolovať priebeh diéty.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stromy a kríky, ktoré keď vysadíte vedľa seba, vždy ochorejú

Čo robiť pred raňajkami, aby ste schudli? Dietológ odporúča

Pred raňajkami je dobré vypiť vodu (môže to byť samotná voda, voda s citrónom alebo lístkom mäty). Voda samozrejme nie je zázračný prostriedok na chudnutie, ale je dôležité mať na pamäti, že dostatočná hydratácia umožňuje metabolizmus potrebný na spaľovanie tukov. Na druhej strane, voda je najlepšou voľbou – neposkytuje žiadne kalórie navyše.

Odborník na výživu s odvolaním sa na výskum upozorňuje, že ranný tréning pred raňajkami môže zlepšiť účinnosť spaľovania tukov. Zároveň dodáva, že to nie je riešenie pre každého.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia radiátora, ktorá vám ušetrí peniaze každý mesiac

Nezabúdajte, že tréning bez raňajok znamená väčšie riziko slabosti a jednoducho menej energie na vykonanie plánovaných cvičení, takže moment tréningu je najlepšie prispôsobiť individuálnym preferenciám a možnostiam,“ napísal v publikácii pre zywienie.medonet.pl.

Jablčný ocot na prázdny žalúdok. Hit alebo mýtus?

Odborník na výživu nastolil aj veľmi dôležitú otázku, a to používanie jablčného octu pred raňajkami na zrýchlenie metabolizmu. Odborník vysvetľuje, že ocot má pH 2 – 3, čo je naozaj málo (neutrálne pH je 7). Zároveň dodáva, že dôkazy o „zoštíhľujúcich“ účinkoch octu sú veľmi obmedzené.

Jeho pitie preto môže dráždiť hrdlo a pažerák, podporovať ochorenia zubov a ústnej dutiny a vzájomne pôsobiť s niektorými liekmi a výživovými doplnkami. Ocot je preto lepšie pridávať do jedál, než ho považovať za samostatnú „pochúťku“. – upozorňuje dietek na stránke zywienie.medonet.pl.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *