Urobte toto s práčkou a vydrží aj 20 rokov. Skoro nikto to nevie

pranie

Čistenie práčky je často zanedbávaná činnosť a ak sa o filter práčky nestaráte správne, môže sa vám to vypomstiť. Spotrebič sa môže poškodiť zachytenými vláknami, prachom a malými predmetmi. Nepodceňujte údržbu svojej práčky.

Práčka ako základný spotrebič

Bez práčky by sme si nevedeli predstaviť chod domácnosti. Zároveň je to spotrebič, ktorého poškodenie je potrebné riešiť okamžite. Výmena alebo oprava je nákladná záležitosť a súhra náhod vždy zabezpečí, že k poškodeniu spotrebiča dôjde v najmenej vhodnom čase. Prvou možnosťou je mať odloženú dostatočne veľkú sumu peňazí, ktorá je okamžite k dispozícii na nákup nového spotrebiča. Druhou možnosťou je pravidelné čistenie a údržba práčky, aby ste ju udržali v dobrom stave čo najdlhšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto pridajte do hnojiva. Paradajky, cibuľa, uhorky aj paprika budú rásť ako o život

Baktérie a plesne v práčke

Vlhké a teplé prostredie vo vašej práčke vytvára ideálne podmienky na rast a množenie plesní a práčka je osídlená kolóniami rôznych baktérií. Tie sa objavujú v bubne práčky, vo vypúšťacích hadiciach, okolo tesnení a na súčiastkach, ako je nádržka na vodu a rôzne záhyby. Pravidelné čistenie práčky je nevyhnutnosťou, okrem toho, že predlžuje životnosť spotrebiča, zabezpečuje aj príjemnú vôňu bielizne.

Ako čistiť bubon a filter práčky

Bubon by sa mal čistiť raz za dva mesiace, filter aspoň raz za mesiac. Zhromažďujú sa v ňom nečistoty, žmolky a drobné predmety, ktoré sa zachytia počas prania, namáčania a žmýkania.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viete na čo slúži malá dierka v papierovom pohári na kávu?

Pred čistením filtra je potrebné z práčky odstrániť zvyšky vody a pod nádobu rozprestrieť uterák. Odskrutkujte filter, ručne odstráňte všetky nečistoty a opláchnite ho pod tečúcou vodou. Nechajte vyschnúť a naskrutkujte na miesto.

Čistý filter zaručuje voľnú cirkuláciu vody počas prania. Motor a čerpadlo sú menej namáhané. Práčka bude pracovať lepšie a zníži sa jej spotreba energie.

Nezabúdajte na pravidelné čistenie bubna a tesnení a používanie odvápňovačov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *